Sijomis fiksuoti protezai

Išimami protezai, fiksuojami ant dantų implantų

parašė , 2013-06-06 07:13

Dantų implantai ir dantų protezavimas – dvi tarpusavyje glaudžiai susijusios odontologinės sąvokos. Vis labiau kreipiamas dėmesys į pirmąją paminėtą sritį, mat įžvelgiamas jos naudingumas ir didesnis sprendimų apgalvotumas. Na, o kai kuriais atvejais pacientai naudoja išimamus dantų protezus, fiksuojamus ant implantų.

dantų implantaiDantų implantai – pagrindas fiksuojamiems protezams. Ir nereikėtų sumaišyti su įprastais protezais, mat pastarieji laikosi tiesiog ant dantenų. Taigi, kyla klausimas, kada naudojami išimami dantų protezai, kurių fiksacijos vieta dantų implantai. Naudojami jie tuomet, kai paciento žandikaulis visai be dantų, bet pakanka implantavimui reikalingo kaulo. Fiksuojami protezai būna su specialiais fiksatoriais. Šiuos turi ir dantų implantai, tad vieni ir kiti fiksatoriai susikabina.

Dažniausiai dantų implantai fiksuojamiems protezams pagrindu tampa, kai gydymo objektas apatinis žandikaulis. Kodėl? Ši vieta pasižymi tuo, jog paprasti protezai stokoja stabilumo. Jie dažniausiai gaminami viršutiniam žandikauliui. Čia jie ir laikosi stabiliai, tad nereikalauja papildomos atramos. Na, o jei kalbama apie apatinį žandikaulį, tuomet dantų implantai ir fiksuojami dantų protezai – geriausia išeitis.

Skaityti toliau “Išimami protezai, fiksuojami ant dantų implantų” »