Woocommerce

Didėja pasitikėjimas internetine prekyba: perkančiųjų vis daugiau

parašė , 2018-02-05 23:49

Anot Statistikos departamento, 2017-aisiais 77,7 proc. 16–74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų naudojosi interneto ryšiu, o 38,1% – prekes arba paslaugas įsigijo internete, kas yra beveik 5% daugiau nei prieš metus. Žvelgiant į staistinius duomenis, matyti, kad palankiau į prekiavimą internete žiūri verslai, teikiantys paslaugas. 2016-aisiais net 71,5 proc. apgyvendinimo paslaugas teikusių įmonių užsakymų gavo ir elektroniniu būdu, o tokie užsakymai sudarė net 42 proc. apyvartos. Toliau seka kelionių agentūrų, ekskursijų organizatorių, leidybinės veiklos, programų ir transliavimo, ryšio paslaugų, svetainių talpinimo ir kitų kompiuterinių paslaugų teikėjai. Nors tik 33,8 proc. mažmeninė prekybos įmonių pardavė prekių ir internetu, tai yra beveik 10 proc. didesnė dalis nei 2015-aisiais. Nors staistinių duomenų apie 2017-uosius dar nėra, tikėtina, kad augimas buvo žymus.

Pagrindinės verslininkų įvardintos kliūtys e. prekybai:

  • įmonės parduodamos prekės ir paslaugos netinka internetinei prekybai;
  • per didelės, palyginti su nauda, e. prekybos diegimo sąnaudos;
  • Problematiška logistika (prekių gabenimas arba paslaugų teikimas).

Kaip matome, tuos, kurie turi ką parduoti internetu, neretai nuo minties plėsti veiklą į virtualiąją erdvę labiausiai atbaido elektroninės parduotuvės kaina. Tai kiek gi kainuoja internetinių parduotuvių kūrimas?

Internetinių parduotuvių kūrimasSmulkiems ir vidutinio dydžio verslams IT įmonės dažniausiai siūlo e-komercijos sprendimus, paremtus atvirojo kodo e-komercijos turinio valdymo sistemomis. Populiariausios – PrestaShop, Opencart, Magento, WooCommerce (populiariausios turinio valdymo sistemos WordPress įskiepis). Tai išties geras sprendimas, kadangi ir kainuoja mažiau, o ir užsakovas visam laikui „nepririšamas“ prie parduotuvę kūrusios įmonės – parduotuvės priežiūrą ir tobulinimą bet kuriuo momentu nesunkiai gali perimti bet kuris kitas programuotojas, įvaldęs PHP programavimo kalbą. Visoms minėtoms e-prekybos platformoms yra sukurta tūkstančiai mokamų ir nemokamų modulių, todėl diegimo darbai užtrunka gerokai greičiau, o ir kainuoja mažiau.

Skaityti toliau “Didėja pasitikėjimas internetine prekyba: perkančiųjų vis daugiau” »