Kada galima slapta filmuoti

parašė , 2019-03-26 19:26

Specialios kameros sekimuiNors slaptos kameros lengvai prieinamos ir įsigyjamos internete, visgi yra limitai, kada galima filmuoti, kada galima filmuoti slapta, ir kada įspėjus, ką galima, ko negalima filmuoti.

Darbdavys negali filmuoti slapta, be sutikimo

Ar slaptos kameros gali kaboti darbo vietoje, kad darbdavys filmuotų darbuotojus? Toks poreikis galbūt yra gamybos sektoriuje, kad būtų paprasčiau viską matyti ir sekti darbo pasiskirstymą. Taip pat gali būti aktualu statybų srityje. O taip pat ir norint įsitikinti, kad darbuotojai, kurie atvyksta į namus viską irgi daro tinkamai. Tačiau ar darbdavys gali tai daryti be sutikimo kito asmens? Jeigu darbuotojai sutinka, tuomet filmuoti leidžiama. Negalima filmuoti be darbuotojų sutikimo, o taip pat slapta – išvis nepranešus. Taip saugomas asmens privatumas.

Galima filmuoti savo privačią teritoriją

Jeigu filmuojate savo kiemą – tuomet viskas gerai. Ir net nebūtina, kad būtų kažkokie įspėjamieji ženklai. Visgi paprastai žmonės naudoja įspėjamuosius ženklus, norėdami iš anksto įspėti tuos, kuriuos galbūt atbaidytų jau vien pats faktas, kad teritorija yra filmuojama.

Galima filmuoti viešas erdves, bet negalima visko viešinti

O štai viešąsias erdves dažnai kas nors filmuoja. Tai nutinka ir miesto aikštėse, ir tiesiog einant kokiu nors prospektu, matant, kaip aplink kažkas pakabinęs kameras paprasčiausiai ant kiekvieno namo. Taigi, viešųjų erdvių filmavimas tikrai gali būti visai kitoks – čia galima filmuoti. Tačiau klausimas yra su viešinimu. Mat viešinti negalima kažko be žmonių sutikimo, o nepilnamečių veidų taip pat negalima viešinti. Nors ir esate viešose erdvėse, kur jus visi mato, tačiau nebūtinai tai reiškia, kad turi ir teisę būti vėliau platinami tokie vaizdai. Jeigu asmuo, kuris buvo nufilmuotas viešoje vietoje tiesiog kaip civilis, o ne kaip kažkoks valstybės tarnautojas, yra paviešinamas, tiksliau filmuota medžiaga, yra daug šansų, kad vėliau dėl to gausite pretenzijų, jeigu žmogus save atpažins ir jam nepatiks tai.

Ženklas, draudžiantis filmuoti, nurodo tam tikras apsaugos reikalaujančias erdves

Taip pat visada yra specifinių erdvių, kuriose kabo įspėjimai apie draudimą filmuoti. Kokios tai erdvės? Pirmiausia tai dažnai yra valstybės saugomos teritorijos aplink valstybinius objektus. Yra ir tokių įstaigų, tarkime, oro uostų, policija, pasų išdavimo skyrius ir kitos vietos, kur yra draudžiama filmuoti. Privačiose vietose, tokiose kaip meno galerijos, taip pat draudžiama dažnai filmuoti tiesiog dėl to, kad žmonės neplatintų eksponatų vaizdų.

Rašyti komentarą