Receptai ir technologijos apra6ymai sriubos

Receptai

parašė , 2012-11-27 19:32

Pagal ką receptai yra skirstomi?

Internetiniuose tinklalapiuose pateikiamų receptų gausa yra tokia didelė, kad neišvengiamai jie turi būti skirstomi į kategorijas. Kitu atveju, norimi receptai bus sunkiai surandami. Ar žinote, kokios yra pagrindinės kategorijos, pagal kurias receptai gali būti skirstomi? Jei ne, šis straipsnis kaip tik jums!

  • Visų pirma, receptai skirstomi pagal tai, kokia yra pagrindinė patiekalo dalis (kitaip tariant, iš ko valgis yra gaminamas). Sutinkamos tokios kategorijos kaip mėsos, bulvių, daržovių, žuvies, miltiniai ir kiti patiekalai. Kai kurios iš šių kategorijų dar gali būti skirstomos į subkategorijas (pavyzdžiui, mėsos patiekalai apima paukštieną, kiaulieną, jautieną, avieną…). Tam tikrais atvejais toks skirstymo būdas yra labai patogus. Pavyzdžiui, jei šaldytuve turite vištienos, bet nežinote, ką skanaus iš jos būtų galima pasidaryti, jums nereikės skaityti visų iš eilės receptų. Paieškos laukelyje nurodę, kad jus domina receptai su vištiena, greitai ir lengvai rasite jums tinkamiausią patiekalą.
  • Taip pat gana dažnai receptai skirstomi pagal tai, kokios šalies virtuvei konkretus patiekalas priklauso. Norintys gali susipažinti su pačiomis įvairiausiomis virtuvėmis: ne tik lietuviška, bet ir armėniška, rusiška, meksikietiška, ukrainietiška, turkiška… Sąrašą galima tęsti be galo. Jei jums nusibodo cepelinai, susipažinkite su kitų šalių tradiciniais patiekalais!
  • Kitas receptų skirstymas – pagal patiekalo gaminimo būdą: tai receptai, kuriuose paaiškinama, kaip pagaminti pačius įvairiausius keptus, virtus, troškintus, marinuotus, šaldytus ir kitokius valgius. Pavyzdžiui, jei jus domina daržovių konservavimo receptai, šis skirstymo būdas jums turėtų būti itin patogus.
  • Jei jus domina konkretus maisto tipas, receptai gali būti suskirstyti ir pagal tai: salotos, desertai, sriubos, košės, sumuštiniai, troškiniai, kepsniai…
  • Jei artėja šventės, receptai gali būti išsirenkami ir pagal tai: Velykinių, vestuvinių, Kūčių, gimtadienio ir panašių patiekalų receptai gali jums pasiūlyti keletą idėjų, kaip maloniai nustebinti svečius.
  • Žinoma, kategorijų būtų galima rasti ir daugiau. Gal jus domina greitai paruošiami valgiai?  Taip, receptai gali būti skirstomi ir pagal tai. Gal jums svarbiausia, kad maistas būtų sveikas? Tada peržiūrėkite, ką galite rasti sveikų receptų sąraše. O gal jūs nevalgote mėsos? Tada vegetariškų patiekalų receptai tikrai turėtų jus sudominti!