Kaip šiuolaikinės belaidės ausinės dirba?

parašė , 2011-12-02 18:28

Kada nors didėjantis kiekis belaidžių produktų tokių kaip belaidės ausinės ir belaidės ausinės sukelia didėjantį lenktyniavimą dėl brangios dažnio erdvės. Aš pažiūrėsiu į tam tikras technologijas, kurios yra panaudotos šiandienių skaitmeninių girdimųjų produktų, kad pamatytų, kaip gerai šitie produktai gali dirbti realiojo pasaulio aplinkoje.

Belaidžių prietaisų populiarumas sukėlė greitą padidėjimą siųstuvų, kurie transliuoja populiariausiose dažnio grupėse 900 MHz, 2.4 GHz ir 5.8 GHz, ir tokiu būdu belaidis kišimasis tapo pagrindine įmone.

Tradiciniai FM siųstuvai paprastai veikia 900 MHz ir neturi jokio tam tikro būdo susidoroti kaip numesti svorio su kišimusi, bet keisti perduoti kanalą yra būdas turėti reikalo su besikišančiais siųstuvais. 2.4 GHz ir 5
GHz dažnio grupių yra panaudoti skaitmeninių siųstuvų ir taip pat tapo ganėtinai perpildyti neseniai kadangi skaitmeniniai signalai užima daugiau juostos pločio negu panašūs siųstuvai.

Tiesiog keitimas kanalų, tačiau, nėra greita paskola patikimas sprendimas tam, kad išvengtų tam tikrų siųstuvų, kurie naudoja šokinėjantį dažnį. Dažnio bunkeriai tokie kaip Bluetooth prietaisai ar daug belaidžių telefonų šokinės visur visame dažnio spektre. Tokiu būdu perdavimas per kanalus bus sužlugdytas trumpiems laiko sprogimams. Audio gali laikyti skubiai atliekamu protokolu. Kaip toks tai turi griežtus reikalavimus dėl patikimumo. Taip pat, žema latencija yra būtina daugelyje paraiškų. Todėl, labiau pažengę metodai privalo garantuoti patikimumą.

Vieną metodą pavadina FEC ar priekine klaidos korekcija. Šis metodas leis telefono rageliui suremontuoti tvirkintą paradise vilnius signalą. Šiuo tikslu, papildomus duomenis nusiunčia siųstuvas. Telefono ragelis naudoja algoritmą, kuris naudoja papildomus duomenis. Jei signalas yra tvirkintas per perdavimą dėl kišimosi, telefono ragelis gali filtruoti klaidingus duomenis ir atgauti originalų signalą. Šis metodas dirba, jei kišimosi kiekis neviršyja tam tikro slenksčio. Siųstuvai naudodami FEC gali perduoti į didelį kiekį belaidžio telefono ragelio ir nereikalingas jokio grįžtamojo ryšio iš telefono ragelio.

Kitas metodas naudoja dvikryptį perdavimą, t.y. kiekvienas telefono ragelis perduoda duomenis atgal į siųstuvą. Šis metodas yra tiktai praktinis, jei telefono ragelio skaičius yra mažas. Tai taip pat reikalingas užpakalinio kanalo į siųstuvą. Siųstuvai apima kontrolinę sumą su kiekvienu duomenų paketu. Kiekvienas telefono ragelis gali nustatyti, ar tam tikras paketas buvo gautas teisingai ar sužlugdytas dėl kišimosi. Tada, kiekvienas belaidis telefono ragelis nusiųs pripažinimą į siųstuvą. Jei paketas buvo tvirkintas, telefono ragelis įspės siųstuvą ir prašys paketo perdavimą konfiskuotu automobiliu aukcionas iš naujo. Kaip toks, siųstuvas turi sukaupti tam tikrą kiekį paketų buferyje. Panašiai, telefono ragelis turės palaikyti duomenų buferį. Naudojant buferius sukelia užlaikymą ar latencija perdavime. Užlaikymo kiekis yra tiesiogiai susietas su buferiniu dydžiu. Didesnis buferinis dydis didina perdavimo patikimumą. Video paraiškos, tačiau, reikalingas, kad audio būtų sinchronizacijoje su video. Šiuo atveju didelė latencija yra probleminė. Belaidės sistemos, kurios įtraukia šį metodą, tačiau, gali tiktai perduoti į belaidžio telefono ragelio ribotą kiekį. Paprastai telefono ragelis turi būti suporuotas į siųstuvą. Kadangi kiekvienas telefono ragelis taip pat reikalingas, perduoda funkcionalumą, telefono ragelis yra brangesnis, kad gamintų ir taip pat suvartotų daugiau valdžios.

Dažnai dažnio kanalas gali tapti užimtas kito siųstuvo. Idealiai siųstuvas pripažins šį faktą ir perjungs į kitą kanalą. Kad padarytų taip, kai kurie siųstuvai be perstojo kontroliuoja, kurie kanalai yra pasiekiami, kad jie galėtų nedelsiant perjungti į švarų kanalą. Kadangi siųstuvas turi švarių kanalų sąrašą, nėra jokio klubine apranga užlaikymo bandyme surasti švarų kanalą. Tai tiesiog išrenkama iš sąrašo. Šį metodą dažnai vadina adaptyviu dažniu, šokančiu per paplitimo spektrą.

Rašyti komentarą