Kaip įsirengti valgomąjį ir pasirinkti tinkamus baldus?

parašė , 2013-06-07 07:35

Valgomasis – tai patalpa, kurioje dažnai susirenka visa šeima ar priimami svečiai, todėl baldai, esantys šioje patalpoje taip pat atlieka nemažą vaidmenį kuriant jūsų ir jūsų svečių komfortišką savijautą.

baldaiTaigi, kalbant apie valgomojo baldus, svarbu numatyti kokie jie gali būti ir kurie iš jų labiau funkcionalūs. Visų pirma, būtina žinoti, jog bet kurie valgomojo baldai turi būti stabiliu pagrindu. Tarkime, nemalonu įsivaizduoti nuolat į visas šalis linguojantį stalą, prie kurio pietaujama. Todėl visuomet atkreipkite dėmesį į baldų stabilumą. Ši taisyklė galioja taip pat ir kėdėms. Pasistenkite, kad stalo kojos nebūtų pagamintos iš masyvių detalių. Tai gali trukdyti komfortabiliai sėdėti pietų metu.

Prieš ruošiantis įsigyti baldus, reikėtų įvertinti nemažai aplinkybių. Tai patalpos, kurioje baldai stovės dydis, įprastas žmonių skaičius patalpoje, baldų naudojimo dažnumas. Jei turite mažamečių vaikų, jums taip pat reikės pasirūpinti specialiomis paaukštintomis kėdutėmis, na o jei šeimoje yra neįgaliųjų, teks atkreipti dėmesį į baldų pritaikomumą šiems šeimos nariams. Žinoma, ne paskutinėje vietoje ir turimas biudžetas.

Valgomasis, kuriame pietaujama kasdien, turėtų būti apstatytas mažesniu kiekiu baldų, mat jų gausa gali varžyti judėjimą. Jis turėtų būti funkcionalus ir patogus. Todėl ieškokite baldų pagamintų iš tvirtų, netepių medžiagų. Jei valgomajame mėgstate skaityti ar kitaip leisti laisvalaikį, pasirūpinkite, kad kėdės būtų patogios.

Dažnai valgomasis kambarys būna sujungtas su virtuve ar svetaine, tačiau nesistenkite kad baldai atitiktų kiekvieno kambario stilistiką, neužkraukite kambarių. Reto naudojimo valgomajame galima įrengti prabangesnius baldus, pagamintus iš didesnės priežiūros reikalaujančių medžiagų. Retai naudojami baldai suteiks šventiškumo pojūtį, o jų priežiūra nebus dažna.

Pamąstykite koks baldų stilius jums labiausiai patinka. Pabandykite baldus priderinti prie kambario erdvės, iš anksto numatykite jų stilistiką. Taip pat pasistenkite, kad baldai atitiktų ir savo funkcijas, – kas norėtų pietauti prie rašomojo stalo?..

Baldai kambaryje turėtų būti išdėstyti harmoningai. Jei jūsų valgomasis didelis, tuomet mažas staliukas jame sukurs tuštumos pojūtį. Jei atvirkščiai – neužkraukite valgomojo stalu, užimančiu visą kambarį.

Didelis valgomasis gali būti vizualiai sumažintas didesnių apimčių baldais. Tokiu būdu didesni baldai nesudarys kontrasto su kambario erdve. Taigi, įvertinkite savo kambario dydį ir pasistenkite tinkamai pritaikyti šiam kambariui skirtus baldus. Svarbu, kad kambaryje būtų patogu judėti.

Jei jūsų valgomasis didelis ir nesugalvojate kaip jį užpildyti, pamąstykite apie kitokius baldus, pavyzdžiui indauja, komoda ar spintelė. Kambarį visuomet gali užpildyti ir didelis televizoriaus ekranas, tačiau gali nutikti ir taip, jog jūsų svečiai skirs dėmesį ne jums, o televizijos laidoms. Todėl viską gerai apmąstykite.

Erdvę sumažinti taip pat galima pasitelkus atskiras namų dekoro detales, tokias kaip nedideli kilimėliai, pagalvėlės, šviestuvai ir paveikslai. Todėl jei manote, kad jūsų valgomasis pernelyg erdvus, pabandykite paeksperimentuoti naudodamiesi šiomis priemonėmis.

Visus baldus ir papildomas detales suplanuokite taip, kad jie netrukdytų judėti tiek jums, tiek jūsų svečiams. Šviestuvus kabinkite ar statykite taip, kad jie nekliūtų ir nesudarytų papildomų nemalonumų.

Apsisprendę dėl baldų, nepamirškite ir papildomų puošybos priemonių. Jūsų kambarį visuomet papuoš įvairios detalės, veidrodžiai suteiks erdvumo pojūtį, na o tinkamas apšvietimas sukurs norimą atmosferą valgomajame.

Rašyti komentarą