Išimami protezai, fiksuojami ant dantų implantų

parašė , 2013-06-06 07:13

Dantų implantai ir dantų protezavimas – dvi tarpusavyje glaudžiai susijusios odontologinės sąvokos. Vis labiau kreipiamas dėmesys į pirmąją paminėtą sritį, mat įžvelgiamas jos naudingumas ir didesnis sprendimų apgalvotumas. Na, o kai kuriais atvejais pacientai naudoja išimamus dantų protezus, fiksuojamus ant implantų.

dantų implantaiDantų implantai – pagrindas fiksuojamiems protezams. Ir nereikėtų sumaišyti su įprastais protezais, mat pastarieji laikosi tiesiog ant dantenų. Taigi, kyla klausimas, kada naudojami išimami dantų protezai, kurių fiksacijos vieta dantų implantai. Naudojami jie tuomet, kai paciento žandikaulis visai be dantų, bet pakanka implantavimui reikalingo kaulo. Fiksuojami protezai būna su specialiais fiksatoriais. Šiuos turi ir dantų implantai, tad vieni ir kiti fiksatoriai susikabina.

Dažniausiai dantų implantai fiksuojamiems protezams pagrindu tampa, kai gydymo objektas apatinis žandikaulis. Kodėl? Ši vieta pasižymi tuo, jog paprasti protezai stokoja stabilumo. Jie dažniausiai gaminami viršutiniam žandikauliui. Čia jie ir laikosi stabiliai, tad nereikalauja papildomos atramos. Na, o jei kalbama apie apatinį žandikaulį, tuomet dantų implantai ir fiksuojami dantų protezai – geriausia išeitis.

Suprantama, kad ant implantų fiksuojami išimami protezai reikalauja kruopštaus išvalymo. Be to, su jais nereikėtų miegoti. Įdomu tai, kad galima išskirti dvi ant implantų fiksuojamų protezų rūšis – rutulinės fiksacijos ir sijinės fiksacijos. Ir viena, ir kita rūšis reikalauja bent poros laikančiųjų dantų implantų.

Dantų implantai, jei taip galima pasakyti, leidžia fiksuoti ne vienu būdu. Vienas būdas – fiksavimas sijomis, o kitas – rutuliukais. Jei naudojama sija, fiksuojama ant kelių į žandikaulį įstatytų implantų. Fiksatoriai atlieka saugaus pritvirtinimo funkciją, tad rezultatas – puikus. Kai kalbama apie fiksaciją rutuliukais, reikėtų žinoti, kad prie implantų yra pritaisyti metaliniai fiksatoriai, įsislenkantis į kitus fiksatorius (tuos, kurie yra ant protezų). Kai kada dantų implantai laiko apgaubiančiuosius fiksatorius.

Jei nusprendžiama, kad geriausia tiks būtent ant implantų tvirtinami protezai, tuomet reikėtų tikėtis geresnio stabilumo. Kalbėjimo funkcijos požiūriu dantų implantai, laikantys protezus, taip pat puiki išeitis. Nėra dėl ko baimintis – protezai tikrai neiškris, suteiks galimybę mėgautis skaniais patiekalais. Aišku, labai kietas ar lipnus maistas ne į naudą.

Ant dantų implantų tvirtinami protezai gali dengti mažesnę gomurio dalį nei įprastais vadinami dantų protezai. Taigi, dantų implantai ir protezai – galimybė normaliai jausti maisto skonį. To pasiekiama paprastai – tiesiog neuždengiami receptoriai.

Pro akis nederėtų praleisti kainos. Išimami dantų protezai, fiksuojami ant implantų dėl šios priežasties labai mėgstami. Apskritai dauguma pacientų žino, kokia nauda pasižymi dantų implantai. Visa tai, kas čia buvo aprašyta, siejasi su visapusiškai geresne gyvenimo kokybe.

Rašyti komentarą