Vestuvinių albumų rūšys

parašė , 2013-06-07 13:08

Tradiciškai vienas svarbiausių šios ypatingos vestuvių progos akcentas – vestuvių albumas. Šiandieninės technologijos siūlo itin platų priemonių tam pasiekti spektrą nuo skaitmeninių failų talpinimo įvairiose talpyklose iki profesionalių fotografų parengtų tradicinių formų, tarp kurių populiariausia – fotoknyga. Nors tipinis fotoalbumas siūlo tą pačią galimybę išsaugoti ir dalintis vestuvių dienos fotografijomis, jų siūlomos galimybės nėra tolygios.

fotoknygaŠiandieninėje rinkoje vyrauja du vestuvinių akimirkų saugojimo variantai (vestuvių fotoknyga ir albumas-fotoknyga), kurie skiriasi savo technologija ir spausdinimui naudojamu popieriumi. Vestuvių fotoknygos spausdinamos ant paprasto popieriaus, o albumai-fotoknygos, savo ruožtu, ant foto popieriaus.

Prieš renkantis derėtų apsispręsti dėl jus dominančios kainos ir kokybės santykio. Esminį vaidmenį čia atlieka ne klausimas, „ar aš tai galiu sau leisti“, bet greičiau, „ar aš to negalėčiau sau leisti“. Jei vienam produktui taikoma pusės kainos nuolaida ir suteikiama 15 metų garantija, o kitam netaikomos nuolaidos, tačiau jo galiojimo laikas – 100 metų, norėdami kuo ilgiau išsaugoti jūsų neeilinės dienos prisiminimus, rinksitės antrąjį variantą.

Galimos fotoknygų variacijos:

Minkšti viršeliai – puslapiams panaudotas paprastas popierius, knyga įrišta.

Kieti viršeliai – puslapiams panaudotas paprastas popierius, suklijuota ar įrišta.

Dirbtinės odos viršeliai – viršeliui panaudotos dirbtinės medžiagos, puslapiams –  paprastas popierius, suklijuota ar įrišta.

Autentiškos odos viršelis – kartais jų gamyboje panaudojamos odos elementų turinčios medžiagos.

Lygaus popieriaus viršeliai – panaudojūs specialų ir, savaime suprantama, brangesni lygų popierių albumo lapai ne iššoka, o gražiai sugula. Deja, dėl gamybos sudėtingumo tik nedaugelis kompanijų leidžia šias labai gražias ir dizaino prasme labai profesionalias vedybų knygas.

Albumai-fotoknygos skirstomi į:

Tradicinius, kuriuose paveikslėliai spausdinami atskiruose lapuose.

Vedybų albumai, kuriuose kiekvienas puslapis išspausdintas kaip įtaisyta ant kartono atskira, vieną pusę apimanti fotografija. Tai labiausiai paplitęs ir populiariausias vedybų albumo variantas.

 Lanksčių puslapių albumas – tai naujas produktas rinkoje, kuriame išspausdintos nuotraukos yra suklijuojamos unikalios technologijos pagalba. Dėl šio gamybos būdo pasiekiamas žurnalą primenantis albumo stilius su fotografinės kokybės nuotraukomis.

Viršeliai – aukščiau išvardinti albumai yra arba su foto arba odiniu viršeliu. Dėl šio savito albumo įrišimo būdo, išvengiama įprastos problemos, kai į viršelius įkišama likusi knygos dalis, o albumo puslapiai styro užuot gražiai sugulę. Aptariami albumai taip pat gali perteikti visaverčius panoraminius vaizdus.

Rašyti komentarą