Mokslas

Geras gyvenimas Anglijoje

parašė , 2017-05-14 23:56

Kodėl net ir esant rizikingai politinei situacijai tautiečiai renkasi gyvenimą nestabilioje Anglijoje, pasakyti nesunku – jiems ten finansiškai geriau. Kaip atsiliepia nemažai emigravusiųjų, net ir pasalpos uk, mokesciu grazinimas motyvuoja dirbti svetur ir tokiu būdu užsidirbti šiek tiek daugiau būtiniems dalykams.

Auga pinigų sankaupos

PasalposKaip pasakoja Anglijoje gyvenanti Elena, pasalpos Anglijoje yra tarsi tam tikras garantas – jeigu netektum darbo, atsidurtum kritinėje situacijoje. „Mes tikrai su vyru stengiamės dirbti ir uždirbti. Nėra taip, kad norėtume tiesiog iš pašalpos ten sau būti ir gyventi. Vis tiek yra gyvenime ir kažkoks noras geriau gyventi, turėti kažką savo, o dėl to reikia dirbti. Su pašalpa tu būni tik tol, kol nerandi darbo. Bet ir ta pašalpa yra normalaus dydžio, ori, todėl tu neleki strimgalviais dirbti bet kokio darbo, o vis tiek gali palaukti, pagalvoti, pasirinkti, kas tau prie širdies ir pagal specialybę geriau tinka. Todėl tai labai geras dalykas kiekvienam, kas nori kažkaip geriau, prasmingiau gyventi, pasirinkti tinkamą darbą. Bet kad būti tik su pašalpa ir nedirbti – ne, tai jau būtų parazitavimas. Aišku, yra visokių žmonių, bet mums tai būtų tiesiog gėda, kad kažkas mus išlaikytų ir iš to gyventume. Mes dirbame, ir dirbame daug. Nes Lietuvoje statomės darbą, todėl ir tenka galvoti apie tai, kaip sutaupyti, pasistatyti ir tada galbūt grįžti“, – sako ji.

Auga ir antsvoris

Skaityti toliau “Geras gyvenimas Anglijoje” »

Retoms kalboms reikia vertėjų

parašė , 2016-08-08 15:08

Nors pasaulis globalėja, kalbos maišosi, ir beveik visi pasaulyje gali susikalbėti angliškai, vertimo paslaugos išlieka labai populiarios. Netgi priešingai negu tikėjotės – jų populiarumas tik išauga. Kaip gaunamas toks efektas? Turbūt pirmiausiai jis atsiranda dėl to, kad bendraujant vis daugiau skirtingoms šalims, reikia ir oficialių vertėjo išduotų raštų, ir šiaip daug kas supranta esminius pagrindus, bet gražiai išversti laiško ar netgi gyvenimo aprašymo negali. Todėl vertimo paslaugos išlieka populiarios.

Kinų kalba

VertimaiSu Kinija vis dažniau Lietuva turi santykių, plečiasi verslo rinkos, tarptautiniai mainai. Todėl dažnai reikalinga kinų kalba oficialiems dokumentams bei laiškams, susirašinėjimams, bukletams, reklaminei, informacinei medžiagai. Kinų kalbos vertėja sako, kad jai buvo labai smagu mokytis šios kalbos ir bandyti ją naudoti. „Man atrodo, kiekvienas Europos gyventojas turėtų išmokti per gyvenimą bent vieną papildomą kalbą ne iš indoeuropiečių grupės ir ne tą, kurią naudojame vakaruose. Rytų kultūra yra rašto ir piešinio kultūra. Rašmenys – hieroglifai – yra artimi piešiniui. Juos labai smagu rašyti kaligrafiniu būdu. Tačiau ir šiaip, apskritai, ši kalba yra labai įdomi. Daugiausiai nesusipratimųpaprastai kyla su sakytine kalba. Hieroglifus gali išmokti, bet štai, kad ir garsas „a“ turi keturias skirtingas reikšmes, priklausomai nuo to, kaip ištari garsą“, – sako vertėja.

Anglų kalba

Skaityti toliau “Retoms kalboms reikia vertėjų” »

Kur geriausia švęsti Vilniuje?

parašė , 2016-04-13 23:52

Daug kas sako, kad mėgstantiems naktinį gyvenimo būdą sostinė – geriausia vieta. Naktiniai klubai, vakarėliai, restoranai ir barai miesto centre kupini gyvybės, todėl klausimas – kur svesti Vilniuje daug kam nekyla. Tačiau, kai kalba pakrypsta apie gimtadienio švenčių, vestuvių, įmonės vakarėlių organizavimą Vilniaus centre – tenka dažniau pasukti galvą. Dažnai trūksta erdvės, didesnių salių platesnių erdvių kieme, kas dažniau randama rajonuose, kaimo sodybose, gamtos prieglobstyje. Taigi kur ieškoti tokių vietų Lietuvos sostinėje?

Majavi – puikiausia vieta pavalgyti Vilniuje

Švenčiu VilniujeMajavi restoranas veikia jau ne vienerius metus ir klientus džiugina puikaus skonio maistu. Tai ne tik kinieciu restoranas, tai virtuvė, apimamti daugelį Azijos kraštų ir regionų, siūlomas platus asortimentas SUSHI ir Grill patiekalų. Čia skaniai skrandį prikimšti galės ir atėjusieji papietauti darbo metu, kada klientams siūlomi puikūs dienos pietų rinkiniai už puikų kainos, kiekio ir skonio santykį. Tarp patiekalų – puikiausio skonio sriubos, troškiniai, kepsniai, sušiai, wok‘azijos ir kitokie patiekalai. Restoranas taip pat siūlo salę ir atskirą meniu furšetams. Restorane gali būti rengiami gedulingi pietūs, gimtadieniai, įmonių vakarėliai ar tiesiog giminių pasibuvimas. Tam siūlomas ne tik daugybės sėdimų vietų stalas, plati erdvė šokiui, bet ir ypač moderni aplinka, puikus aptarnavimas. Pasirinkę Majavi savo šventei, galėsite būti tikri, kad viso vakaro metu neteks niekuo rūpintis, o jeigu patys neturėsite galimybės pasirūpinti vakaro muzika ir neplanuojate samdyti muzikanto, Majavi komanda pasiūlys geriausią variantą. Apskritai, dažnai pasitaiko, kad didesnėms šventėms sales siūlantys restoranai, paprastai stokoja patiekalų asortimento įvairovės, tuo tarpu Majavi gali pasiūlyti ir rūšinius, Azija dvelkiančius patiekalus, ir kokybišką europietišką bei lietuvišką virtuvę. Čia savo skonį patenkinti galės net ir išrankiausi gurmanai. Taigi, jei nežinote, kur švęsti Vilniuje – rinkitės Majavi paslaugas.

Ir pietums, ir furšetams

Skaityti toliau “Kur geriausia švęsti Vilniuje?” »

Vaikiški drabužiai: informacija prieš perkant internetu

parašė , 2015-12-29 16:14

Vaikiški drabužiai internetu perkami vis dažniau. Tai lemia tai, jog virtualioje prekybos vietoje esanti pasiūla yra kur kas mažesnėmis kainomis ir žmonės tikrai tą vertina. Kol vieni jau ne vienerius metus džiaugiasi galimybe kur kas pigiau gauti drabužius, tuo tarpu kiti bijo, kad internetinė prekyba gali būti apgaulinga. Drabužiai vaikams internetu – puikus pasirinkimas gauti tai, ko reikia. Svarbiausia susirinkti tikslingą informaciją ir mokėti pirkti.

Drabužiai vaikamsPateikiame dažniausiai žmonių ieškomą informaciją, kuri yra susijusi su pirkimu internetu. Jeigu vistiek kyla kokie nors klausimai – tokiu atveju rekomenduojame kreiptis individualiai į kiekvieną kompaniją ir ten atrasite atsakymus į rūpimus klausimus.

  1. Kadangi internetinių prekybos vietų pasirinkimas yra labai platus – reikia susidėlioti kriterijus, kurie nusprendžia, kuri prekybos vieta labiausiai tenkina jūsų poreikius. Drabužiai vaikams parduodami daugelyje prekybos vietų, tad reikia įvertinti skirtingus kriterijus ir pasirinkti tą, kuri labiausiai atitinka lūkesčius.
  2. Nusistatykite pinigų sumą, kuri jums gali būti tinkama ieškant parduotuvės, kurioje planuojate pirkti rūbus vaikams. Drabužiai vaikams savo kaina gali labai ženkliai skirtis, tad jeigu nusistatysite pinigų sumą, kurią planuojate išleisti – kur kas paprasčiau ir greičiau pavyks atrasti virtualią prekybos vietą, kur teikiami pasiūlymai patenkins jūsų poreikius.
  3. Jeigu gautas drabužis jums netinka ir norite, kad jis būtų kuo skubiau pakeistas, tokiu atveju siūlome kuo skubiau kreiptis į verslininkus, kurie dažniausiai sutinka atiduoti pinigus už prekę. Žinoma, pirmiausia yra pasiūloma prekę išmainyti, taigi jeigu jus tai tenkina – įvertinkite galimybes.
  4. Drabužiai vaikams lygiai taip pat kaip ir suaugusiems asmenims dažniausiai yra pasirenkami pirmiausia pagal dydį. Norisi, kad atrastas drabužis puikiai atitiktų lūkesčius. Žinoma, kartais dydis ne visai yra lygus dydžiui. Tokiu atveju patogu, kai gerta drabužio detaliai yra pateikti išmatavimai. Siūlome pasiklausti verslininko detalių rūbų duomenų. Taip būsite tikras, kad tam tikras dydis jums puikiai tiks.
  5. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybes gauti ypač kokybiškas nuotraukas. Tai reiškia, kad dažniausiai spalva fotografijoje yra lygiai tokia pati, kaip ir realybėje. Tokiu atveju galite būti tikras, kad drabužiai vaikams yra tikrai tokie, kokie parduodami. Visgi, jeigu norite sužinoti daugiau smulkmenų, tokiu atveju rekomenduojame pasiklausti verslininko, kuris prekiauja drabužiais.

Skaityti toliau “Vaikiški drabužiai: informacija prieš perkant internetu” »

Kaip pastatyti geriausią kompiuterį jūsų poreikiui

parašė , 2014-11-23 09:24

Šią dieną ir amžius, daug pigiau pastatyti kompiuterį, negu tai turi nupirkti tokį. Viskas kurį jūs turite padaryti yra, randa sistemos statybininką ir įsitikina, kad jūs turite visus teisingus komponentus jiems, kad pastatytumėte mašiną, kurios jūs norite.

Jei jūs nusprendžiate pastatyti savo savą kompiuterį, tai jūs galėtumėte norėti gauti viską meno valstybė, bet tai bus klaida, ir jūs galėtumėte baigti tuo, kad eikvotumėte daug pinigų.

Kam jums reikia to?

Pokštas turi galvoti apie tai, kam jums iš tikrųjų reikia mašinos. Jei jūs eisite į žaidimą žaidimų ar kino filmų redagavimą, tai jums reikės mašinos su daug tiesioginės kreipties atminties ir daug standžiojo disko erdvės.
Skaityti toliau “Kaip pastatyti geriausią kompiuterį jūsų poreikiui” »

Žaislai vaikams: kokie tinkamiausi kūdikiams?

parašė , 2014-06-25 18:45

Vos tik gimus mažyliui pilnai pakanka aplinkos ir supančių daiktų, kurie yra įdomūs juos stebėti ir didelio poreikio žaislams tikrai nėra. Tačiau labai greitai supratimas keičiasi ir žaislai vaikams tampa neatsiejama mažylių kasdienybės dalis, kurie privalo ne tik užimti mažylius, tačiau juos lavinti ir mokinti. Taigi į ką atkreipti dėmesį renkantis žaislus kūdikiams?

Ko nori mažyliai?

žaislai vaikamsIki vienerių metų mažyliai per regėjimą, uoslę, garsus bei skonį tyrinėja aplinkinį pasaulį. Pirmuosius mėnesius vaikai visą informaciją gauna iš to ką pamato ir ką išgirsta, jų dėmesį patraukia paprasti, ryškių spalvų ir skirtingų garsų žaislai vaikams. Todėl pirmuosius mažylio mėnesius puikiausiai tiks virš lovelės pakabinamos besisukančios muzikinės karuselės. Vėliau galima pradėti galvoti apie barškučius, pliušinius ar kitus žaislus vaikams, kuriuos mažylis gali paliesti ir sugriebti. Kai tik mažylis galės žaislus vaikams sugriebti, tai bus naujas potyris ir nauja patirtis. Įvairiausi barškučiai skleidžia skirtingus garsus, juos galima pačiupinėti bei pakramtyti.

Kai mažyliai pradeda sėdėti, jie labiau koordinuoja rankų judesius ir įgyja stambiosios motorikos įgūdžius. Jiems patinka žaislai vaikams, kurios galima trankyti ir jie skleidžia garsą, kuriuos galima atidarinėti ir uždarinėti.Kitaip tariant mažyliai mėgsta žaislus vaikams, kuriuos galima praktiškai išbandyti. Tokio amžiaus mažyliams tinka įvairiausi kamuoliukai, žaisliukai, kuriuos galima įstatyti vienas į kitą, kuriuos galima rūšiuoti, knygutės su iškylančiais paveikslėliais bei įvairūs cypiantys žaislai vaikams.

Žaislų vaikams saugumas

Nors jūsų vaikutis gali būti labai imlus ir norėti sudėtingesnių žaisliukų, tačiau atminkite, kad praktiškai daugumą mažų vaikų yra linkę dėtis žaislus į burną, todėl jeigu žaislai vaikams turi smulkių detalių, tuomet nereikėtų mažylio palikti be priežiūros. Dėl šios priežasties ne be pagrindo praktiškai visi žaislai vaikams turintys smulkių detalių nerekomenduojami naudotis iki trijų metų amžiaus. Taip pat nereikėtų pamiršti apžiūrėti dovanėlių, kurias gauna jūsų mažyliai, kadangi pasitaiko, kai žaisliukai perkami tokie, kurie tiesiog patinka ir nepagalvojama ar jie bus tinkami tuomet, kai mažylis žais vienas.

Kitas svarbus dalykas yra medžiaga, iš kurios gaminami žaisliukai. Kai kurios medžiagos yra pavojingos vaikams ir gali sukelti kvėpavimo takų problemas, todėl renkantis žaislus vaikams prioritetą reikėtų teikti kokybiškiems žaislams. Žinoma kokybiški žaislai vaikams visada bus brangesni, tačiau kiek kainuoja jūsų mažylio sveikata?

Atidarius bet kokį naują žaislą jį atidžiai apžiūrėkite. Dažnai pasitaiko, kad pačios pakuotės turi aštrių kampų ar papildomų smulkių tvirtinimo detalių. Per daug triukšmingi žaislai vaikams gali būti jautrūs jūsų mažylių ir pačių suaugusiųjų ausims. Jeigu garsas erzina jus, jis erzins ir mažylį.

Žaislai vaikams turi būti naudojami ir laikomi tinkamoje vietoje. Geriausiai naudoti specialiai žaislams skirtas lentynas arba dėžes. Be to, jeigu šeimoje yra daugiau vaikų, tokiu atveju rekomenduojama žaislus dėti atskirai ir šiuo atveju yra itin svarbi priežiūra, kadangi didesni vaikai žaidžia ten pat, kur ir mažyliai.

Rekomenduojama periodiškai peržiūrėti turimus žaislus ar jei nėra sulūžę ir neturi nuskilusių smulkių detalių ar aštrių briaunų.