Ne visada basutes ar rūbus užsisakysite už adekvačia kainą

parašė , 2015-06-05 22:52

Moteriškos avalynės pirkimo srautai didėja pagal sezonų keitimąsi – vasara yra bene labiausiai aktyvi prekybos srityje. Tiesa, kaip Tapa.lt teigia, basutes moterys perka dar prieš didžiuosius karsčius, tačiau ir įsibėgėjus kaitrai, dauguma pirkėjų dairosi į kiek lengvesnę avalynę bei rūbus. Įprastai, internete pardavimų rodikliai mažėja vasaros metu, tačiau jie mažėja ne visose srityse. Pavyzdžiui, rūbų bei avalynės poreikis vasaros metu yra didelis, tačiau kosmetika bei buities prekės jau sulaukia mažesnio dėmesio. Gaila, bet internete ne visi pirkėjai gal įsigyti kokybiškų prekių – kainos pas kai kuriuos pardavėjus yra nepagrįstos ir laužtos iš piršto. Tai dažnai sukelia atitinkamą nepasitenkinimą ir kalbas, neva internetu pirkti yra brangiau. Būtina pastebėti, kad ne visos prekybos vietos yra linkusios smarkiai pakelti prekių kainas tam, kad greičiau pralobtų – sąžiningi pardavėjai atsižvelgia į visus faktorius, todėl klientams yra siūloma nesivaržyti ir labiau ieškoti kiek geresnių parduotuvių internete.

BasutesKas liečia kainų burbulą, teigiama, kad el. parduotuvės dažniausiai prekiauja produkcija, kuri pargabenama iš trečiųjų šalių t.y. iš Kinijos. Iš dalies ko gero tame yra tiesos, tačiau Tapa.lt atstovai tvirtina, kad nereikėtų taip sureikšminti el. prekybos – kaip manote, iš kur produkcija keliauja į įprastas fizines parduotuves? Taip, būtent iš tų pačių trečiųjų šalių. Ten įvairias basutes ar drabužius vartotojai perka daug didesnėmis kainomis nei internete. Čia svarbu pažymėti, kad esminis konkurencijos rodiklis tarp įprastų bei elektroninių parduotuvių yra tas, jog elektroninėje erdvėje pardavėjai turi pranašumą – jų išlaidos yra mažesnės, nes jiems nereikia skirti daug lėšų sandėliavimo paslaugomos, taip pat ir parduotuvės nuomos nėra. Tai jiems leidžia nuleisti prekių kainas, ko padaryti sau neleistų fizinės prekyvietės. Kainos būtent dėl to ir skiriasi – viskas yra paskaičiuojama pagal prekybininkų patiriamas išlaidas. Jas kompensuoja pirkėjai, pirkdami prekes su atitinkamu antkainiu.

Neadekvačiomis kainomis galima laikyti tas prekes, už kurias sumokama keletą kartų daugiau. Trumpai tariant, daug parduotuvių nuslepia pagrindinius avalynės bei rūbų niuansus – nėra nurodomas gamintojas, eksportuotojas ir t.t. Internete tai būtų gana pavojinga informacija el. parduotuvėms, nes informacijos apsikeitimo procesas yra labai lengvas – pagal nurodomus tiekėjus pirkėjai internete gali pasidomėti lygiai taip pat, kaip gali pasidomėti ir tų prekių savikaina. Tapa.lt pastebi, kad kokybiškos prekės retai kada turi kažkokius išskirtinius prekinius ženklus t.y. nežinomų gamintojų produkcija yra perkama iš tiekėjų, kurie neteikia jokios informacijos apie prekes pašaliniams asmenims. Tik tokiu atveju siūlomas prekes galima laikyti nebrangiomis. Čia labiausiai akcentuojami perpardavimu užsiimantys asmenys – jie iš užsienio el. parduotuvių perka rūbus bei avalynę, o Lietuvoje parduoda už dvigubai ar net trigubai didesnę kainą.

Jeigu matote, kad basutes perkate už gerokai didesnę kainą nei randate užsienyje, nemaža tikimybė, kad pardavėjas tiesiog bando nepagrįstai pasipelnyti – viską užsisakyti iš kitų šalių jums būtų daug pigiau.

Rašyti komentarą