Vakarinės studijos: ar verta?

parašė , 2013-04-08 15:06

Daugelis skeptiškai žiūri į tuos, kurie pabaigę mokyklas važiuoja dirbti į užsienį arba tai daro Lietuvoje, tuo pačiu lankydami vakarines studijas. Sunku pasakyti, kas lemia tokią nuomonę, bet galbūt negatyvus požiūris į vakarinių studijų kokybę. Žinoma, visa tai tėra stereotipai, juolab, kad vieša paslaptis, jog lietuviškų studijų kokybė yra slidus reikalas. Tokiu atveju vakarinės studijos yra žymiai racionalesnis pasirinkimas daugumai. Jos padeda susikurti finansinę laisvę, nepriklausomybę bei brandina jauną žmogų daug greičiau nei ketveri metai trinant universiteto suolus dieninėse studijose. Žinoma, su sąlyga, jeigu laisvu nuo studijų metu yra dirbama, tobulėjima ir lipama karjeros laiptais, o ne džiaugiamasi mažu paskaitų skaičiumi.

Referatai ir kursiniai

Referatai ir kursiniai

Grįžtant prie studijų kokybės, tai ypač studijuojant socialinius mokslus, visa informacija ir žinios gali būti įsisavintos savarankiškai. Universitetinė aplinka su savo minusais ir pliusais čia tikrai nevaidina svarbaus vaidmens. Viskas priklauso nuo pačio žmogaus gebėjimų ir noro mokytis. Referatų, kursinių rašymas dieninėse studijose, sėdėjimas arba kartais net miegojimas paskaitose dažnai neatneša apčiuopiamos naudos. Juo labiau, kad dažnai yra aklai nusirašinėjima arba informacija yra aklai „iškalama“ ir po to greit pamirštama. Apskritai daugelis darbdavių labiausiai vertina pačio žmogaus savybes, jo asmenybę ir intelektą, kurio tikrai neįgausi studijuodamas universitete. Taigi tikriems gabiems žmonėms ketverių metų užsišaldymas universitete gali būti net žalingas, nes retas universitetas pakankamai skatina tobulėti visapusiškai. Žinoma, studijuojant galima įsitraukti į universiteto gyvenimą ir ten atrasti savo pašaukimą. Tai yra naudingas, sveikintinas dalykas. Džiugu, kad tokių jaunų žmonių atsiranda. Visgi atmosfera ten skiriasi nuo realaus gyvenimo ir įgytos patirties dažniausiai negalima lyginti su patirtimi dirbant didelėje verslo organizacijoje.

Apibendrindamas noriu pasakyti, kad tikrai nesu nusiteikęs prieš dienines studijas, tačiau nereikia smerkti tų, kurie renkasi kitą kelią. Gyvenimas yra spalvotas ir įvairus, o vieno teisingo kelio nėra. Aš pasilieku prie nuomonės, kad neakivaizdinės studijos derinamos su darbu, susijusiu su studijuojama specialybe , duoda jaunam žmogui puikų šansą pasidėti tvirtus pamatus ateičiai.

Rašyti komentarą