Kokios apsauginės kaukės gali padėti apsisaugoti nuo viruso?

parašė , 2020-10-12 17:03

Apsauginės kaukėsVirusas tikrai nedžiugina žmonių. Visgi paskelbtas karantinas tikrai nebuvo lengvai išgyvenamas, o šiek tiek pasitaisiusi situacija su užsikrėtimų atvejais ir vėl po truputį tampa mažiau valdoma. Atsiranda daugiau sergančių, o viešose vietose privalomos kaukės tampa kasdien rankinėje, automobilyje ar kišenėje turimu atributu. Deja, tikrai ne visi yra pakankamai pasidomėję ar visos kaukės yra vienodai veiksmingos, kurie variantai nėra patys geriausi ir kokius papildomus būdus galima naudoti apsisaugojimui nuo užsikrėtimo koronavirusu.

Už respiratorius geresnių veido kaukių nėra, kadangi jie padeda kiek įmanoma labiau apsisaugoti. Patys rimčiausi respiratoriai FFP3 filtruoja net 99 procentus visų ore esančių dalelių, o respiratorius FFP2 – 95 procentus. Šios priemonės yra kur kas saugesnės, nes puikiai priglunda prie veido, o veiksmingai filtruoja net 8 valandas, todėl puikiai tarnaus visą darbo dieną. Vienkartinės kaukės filtruoti geba ne ką prasčiau, tačiau reikia žiūrėti ar jos yra tinkamos, medicininės ir tikrai saugo nuo mikroorganizmų. Žinoma, vienkartinės kaukės ne be reikalo taip yra vadinamos, jos tarnauja vos porą valandų, o kartais net ir mažiau, priklausomai nuo to per kiek laiko sudrėksta. Vos pajutus, kad kaukė drėgna, reikia ją išmesti. Naudoti antra kartą griežtai draudžiama.

Medžiaginės kaukės irgi yra minimos daug kur kaip apsauginės kaukės, tačiau jų teikiama apsauga tikrai nereikėtų tikėti. Nesvarbu ar ji pagaminta iš antibakterinio lino ar dar kokių medžiagų, tačiau tai niekuomet nepakeis specialiai apsisaugojimui sukurtos kaukės. Medžiaginės kaukės yra geriau nei nieko ir ji tikrai bent kažkiek apsaugos aplinkinius jei bent ją sergantysis dėvės, tačiau nesergant ir dėvint tokią kaukę apsaugos tikai neužsigarantuojama. Ši kaukė dar gali būti naudinga tuomet, kai visi patalpoje yra su kaukėmis, tai irgi užsitikrinamas mažesnis šansas užsikrėsti, tačiau jos niekada nepakeis respiratorių ar vienkartinių kaukių. Puikią apsaugą suteikiančių veido kaukių rasite – https://respiratorius.lt/.

Apsauginės kaukės nėra vieninteliai būdai apsisaugoti nuo užsikrėtimo. Daug įtakos turi rankų higiena, nes būtent su jomis nuolat liečiamas veidas ir daugelis paviršių viešose vietose. Mikroorganizmams patekus ant veido jie gali nesunkiai pasiekti ir organizmą, todėl geriau kai kuriose vietose būti su pirštinėmis arba turėti dezinfekcijos skysčio.

Rašyti komentarą