Darbas Anglijoje

parašė , 2013-04-10 20:38

Didžiojoje Britanijoje šiuo metu gyvena daugiau nei pusė milijono lietuvių. Jų gali būti ir šiek tiek daugiau, nes tokia statistika nėra itin tiksli, tačiau aišku viena – ši šalis nuo seno buvo lietuvių traukos centru. Patyrusi krizę, kaip ir visų kitų pasaulio šalių darbo rinkos, šiandien Anglijos darbo rinka jau yra ganėtinai atsigavusi. Darbas Anglijoje randamas santykinai lengvai, lyginant su 2010 ar 2011 metais. Nuvykus dirbti į Angliją, derėtų neužsifiksuoti ties keliais dalykais. Gali būti, kad teks susitaikyti su mintimi, kad Lietuvoje įgytas mokslo diplomas ir darbo patirtis Anglijoje nieko nereiškia.

Darbas Anglijoje

Darbas Anglijoje

Antra, gali tekti pamiršti ambicijas, nes emigrantai ne iš karto įdarbinami aukštesniuose postuose – gali tekti pereiti tikrus kryžiaus kelius, kol atsidursite norimame poste. Tai gali užtrukti net iki kelių metų. Nereikia nuleisti rankų, jei darbo nerandate du ar tris mėnesius. Kiti žmonės darbą suranda tik po pusmečio, ypač jei ieško specifinio darbo ir turi lėšų, taigi jiems negresia badas. Na o lietuviui, nuvykusiam į Londoną, reikia išlaikyti ir būstą, sumokėti nuomos ir kitus mokesčius, taigi ilgai spyriotis nėra kada. Gali būti, kad iš pradžių bus apsiūlytas tik laikinas darbas Anglijoje, o tik vėliau sudarysite rimtą nuolatinę darbo sutartį. Galbūt pasisieks, ir iš karto gausite nuolatinį darbą.

Teks susitaikyti su realybe – paprastiems, nekvalifikuotiems darbuotojams niekas tūkstančių nemoka. Galėsite semtis patirties trokštamame darbe atlikdami praktiką, o dienomis dirbdami ten, kur gausite atlyginimą. Anglijoje svarbu turėti pažinčių ir ryšių, kaip ir visame pasaulyje. Merginos ir moterys, nerandančios trokštamo darbo, visuomet gali padirbėti padavėjomis, virtuvės pagalbininkėmis, namų tvarkytojomis, valytojomis, kambarinėmis viešbučiuose ir panašiais – tokių darbų Didžiojoje Britanijoje beveik niekada netrūksta. Ir toks darbas Anglijoje turi būti vertinamas, nes turėsite papildomų lėšų, neteks gyventi iš santaupų, o galbūt dėl visiško skurdo sugrįžti į tėvynę.

Kaip minėta, gali būti, kad teks pamiršti savo ambicijas ir imtis juodesnio darbo. Bet koks darbas yra gerbtinas, ir kur kas labiau vertinami kad ir juodžiausią darbą dirbantys žmonės, nei kad nedirbantys visai. Be to, dirbdami įgausite patirties, geriau išmoksite anglų kalbą, susipažinsite su naujais žmonėmis. Tad populiariausias darbas Anglijoje tarp moterų – valytojų, kambarinių, prižiūrėtojų, padavėjų, barmenių, pagalbinių darbininkių kavinėse, baruose ir restoranuose. Itin gausu darbo pasiūlymų vyrams, turintiems statybininkų, tinkuotojų, dažytojų, elektrikų kvalifikaciją. Už sostinės Londono ribų yra daugybė ūkių ir pramonės gamyklų, todėl daugelis pataria neužsibūti Londone ir darbo ieškoti aplinkinėse vietovėse. Užmiestyje ir pats pragyvenimas yra gerokai pigesnis.

 

Rašyti komentarą