Elektros kainos vilniuje

Klausimėlis: kaip nustatoma elektros kaina?

parašė , 2013-09-25 13:03

Elektros kainaAr tikrai žinote, iš ko susideda elektros kaina ir kaip, kokiu būdu ji apskritai yra nustatoma? Gali būti, kad ir nežinote, nes nežino to paprastai daug žmonių. Tačiau nesijaudinkite, o verčiau pažiūrėkite, ką į tokį klausimą, kai pasiteiraujama, iš ko sudaryta elektros o ne kokios kitokios medžiagos kaina, atsako žmonės. Daugiau informacijos

Nijolė iš Prienų

Žinau, kad energetika Lietuvoje yra tikrai opus klausimus. Kartais galime lengvai didžiuotis tuo, kad yra priimami teisingi politiniai sprendimai, kurie lemia elektros pardavimų skirtumus, ir kaina visai Lietuvai tada keičiasi. Žinau, kad norime pasistatyti savo atominę elektrinę, ir manau, jog tai būtų teigiamas dalykas. Juk taip taptume nepriklausomi, turėtume savo elektrą. Žinoma, problema ta, kad elektros kaina iki tol dar dvidešimt metų vis tiek bus labai brangi. O gal aš kažką maišau? Gal elektros kaina bus brangi tol, kol įgalinsime žaliąją energetiką, o atominė suteiktų mums iškart nepriklausomybę? Bet kokiu atveju, elektros kaina priklauso nuo daugybės dalykų, nuo visumos, ir nuo žmonių nuomonės, ir nuo Seimo sprendimų. Tačiau jie neturėtų jų priimti tokių, kuriems pavyzdžiui nepritaria visa Lietuva, visgi juk esame demokratinė valstybė, ar bent jau taip save vadiname.

Vidmantas iš Kauno

Aš manau, kad elektros kaina Lietuvoje yra gana mistiškas dalykas. Pats dirbu su energetika susijusį darbą, tačiau vis tiek ne visada galiu pasakyti kada ir kas ir dėl ko vyksta. Kartais prognozės atrodo vienokios, ir toks jausmas, kad elektros kainos Vilniuje turėtų būti mažesnės, tačiau jos paauga, arba atvirkščiai – tiekiesi augimo, o jos sumažėja. Tad akivaizdu, kad net ir specialistai negali tiksliai numatyti šios rinkos svyravimų. Tai juk lemia daugybė skirtingų dalykų. Manau, kad elektros kaina gyventojams, neturintiems jokio ryšio su energetika, apskritai turėtų kelti dar daugiau klausimų. Aš bent jau, kai ji pasikeičia, suprantu, dėl ko taip atsitiko. O štai paprasti žmonės, tik piktinasi, jeigu pakyla, ir giria valdžią, jeigu pagerėja. Nors dažnai tai priklauso visai ne nuo mūsų valdžios, o nuo kur kas globalesnių dalykų.

Ona iš Kauno

Šiuo metu elektros kaina Kaune yra gana skirtinga, daug kas priklauso nuo to, kokį tarifą pats vartotojas renkasi. Tai yra žinoma visiems, kad dabar elektros kaina, 2013 metų pradžioje tapo visai kitokia, nes įsigaliojo nauja, elektros laisvoji rinka. Ji leidžia žmonėms pačią elektrą pirkti iš ten, iš kur jie nori. To nebuvo tarkime tada, kai elektros kainos 2011 metais visiems buvo vienodos, ją tiekdavo „LESTO“. Žinoma, kad yra ir tokie dalykai, kaip kad bendri tie patys mokesčiai už paskirstymą ir tarpininkavimą, tad dalis tų procentų vis tiek atitenka valstybei.

Algis iš Klaipėdos

Na tikriausiai kiekvienas žmogus turėtų tai suprasti, kad elektros kaina 2013 metais, kaip ir visais kitais, priklauso nuo daugybės skirtingų veiksnių. Visų pirma, tai yra naftos kainų pokyčiai pasaulyje, antra, tai yra oro sąlygos, trečia, visokie kitokie pasikeitimai. Visa tai sudėjus, ir atsiranda elektros kaina Klaipedoje, kuri laikui bėgant tiesiog keičiasi, mutuoja, skiriasi. Internete laisvieji elektros pardavėjai pristatė ne vieną skirtingą filmuką, puikiai ir išsamiai pristatantį šios rinkos subtilybes. Dabar tikrai be jokio vargo kiekvienas žmogus gali sužinoti, kas ir kiek ir dėl ko kainuoja, ir kas yra toji laisvoji elektros rinka.