Kompiutornije programmi

Elekroninės cigaretės: meskime rūkyti drauge

parašė , 2014-03-20 11:15

Į Lietuvą, kaip ir į kitas Europos ir pasaulio šalis atkeliavo naujas būdas pasimėgauti dūmu. Tiesa, tiesiogine to žodžio prasme taip sakyti negalima, kadangi naujos kartos elektroninės cigaretės praktiškai neskleidžia jokių dūmų ir tai turbūt pagrindinis požymis, kuris skiria jas nuo kitų rūkymo būdų. Nors pastarosios Lietuvoje vis dar nėra legalizuotos ir jų negalima įsigyti tabako parduotuvėse (bent jau negaliai), visi, po truputi jos plinta ir tarp tautiečių. Turbūt esate matęs žmogų, kuris tarsi cigaretę į trauką į plaučius, tačiau neišpučia jokių dūmų. Daikto galas sušvinta ir žmogus skaniai atsidūsta. Taip, toks yra elektroninės cigaretės veikimo principas.

Metimas rūkyti su e-cigarete juokas?

Elekroninės cigaretėsKai jos buvo sukurtos kinų farmacininko prieš gerą pusmetį, pirmiausia buvo pristatomos kaip puiki alternatyva, kuri gali padėti mesti rūkyti. Kodėl? Nes judesys, kurį atliekate tiek su įprasta cigarete, tiek su elektronine nesiskiria. Dažnai žmonės ir rūko vien dėl įpratimo, ranka – burna judesio. Maža to, atsižvelgiant pagal jūsų poreikius galite rinktis arba nikotininę cigaretę arba apseiti be šios medžiagos. Tai pagrindinės priežastis, kodėl žmonės pasirenka šią cigaretę kaip alternatyvą metimui. Viskas praktiškai tas pats kas ir su realia, tačiau nikotino nebūvimas padeda greičiau atsisakyti rūkymo. Pirmiausia organizmas atpratinamas nuo medžiagos, o paskui telieka psichologinis atpratimas nuo judesio, nuo noro parūkyti.

Rūkykime atsakingai

Dėl neskleidžiamų dūmų (kartais elektroninė cigaretė paprasčiausiai vadinama inhiliatoriumi) ja galima mėgautis praktiškai visur, tad ir autobusas, darbas ar biblioteka nėra riba, kur galima jomis mėgautis. Daugelis farmacininkų įtikinėja, jog šis rūkymo būdas išties yra nepavojingas, tad juo gali mėgautis net nepilnamečiai. Tačiau skubame sudrausminti tokius mąstytojus. Elektroninėcigaretėyra alternatyva rūkančiajam, tad jei iki šiol neturėjote tokio pripratimo, jokiu būdu nepradėkite rūkyti ir dabar. Net ir be nikotino šios cigaretės turi kitų medžiagų, kurios kenkia organizmui, tad savęs nuodijimas negali būti patogus malonumas.

Straipsnį parengė, SmokeShop