Orai palangoje

Orai Palangoje mano akimis

parašė , 2013-08-14 10:33

Ši istorija prasidėjo šią vasarą. Po ilgo laiko nebuvimo Palangoje, nusprendžiau savo atostogas praleisti šiame nuostabiame kurorte. Dar noriu pasakyti, kad beveik dešimtmetį nemačiau jūros, o atostogaudavau dažniausiai prie ežerų. Todėl, numatomi orai man neturėjo jokios reikšmės.

orai PalangojeKai atvykau pamačiau beribę jūrą, o po tokio ilgo laiko tarpo, iškarto sustingo kojos, jūra buvo beribė, o tiek vandens vienoje vietoje nemačiau jau senai. Tada nuėjau ir šiek tiek pabraidžiojau po bangas. Po kurio laiko atsiguliau ant tyro geltono Palangos paplūdimio smėlio. Smėlis buvo maloniai šiltas, todėl gulėti ant jo buvo nepaprastai gera ir malonu. Po kurio laiko užmigau, o pažadino mane saulės spindulėlis, kuris bandė patekti į mano akį. Nors ir pradėjo lyti į išnuomotą viešbutį Palangos centre neskubėjau, kadangi norėjau labai apžiūrėti Gintaro muziejų. Apsilankymo muziejuje metu  susipažinau su gražia panele. Pokalbį, kaip ir dera pradėjau aš, o labiausiai tam tinkanti tema buvo orai Palangoje. Užsukome į vieną iš Palangos kavinių, kurioje skambėjo radijas, o žinių pranešėjas skaitė turbūt pasenusią orų informaciją. Jis tuo metu Palangos orus įvardijo, kaip saulėtus, o dangų giedrą be menkiausio debesėlio. Tačiau realybė buvo visai kitokia, dangus buvo apsiniaukęs ir pliaupė lietus. Tada kartu su mergina nusijuokėme, atsimenu tiktai, kad jos šypsena buvo labai graži. Tokį jos nuotaikos pasikeitimą galėčiau įvardinti, kaip orų kaitą, kadangi bendravimas iš pradžių buvo per daug formalus. Visgi dabar dėl orų pranešėjo nepatikimos orų prognozės, pradėjome smagiai leisti laiką. Po kurio laiko nustojo lyti. Smagiai pasisėdėję ir papietavę nuėjome link Palangos tilto, o ir proga tam buvo palanki, kadangi nušvito vaivorykštė per visą Palangos tiltą. Visa tai atrodė lyg pasaka, kadangi vaivorykštė suformavo arką per kurią mes įžengėme ant medinio tilto. Pasivaikščioję po tiltą, kiekvienas nusprendėme eiti į savo viešbutį ir susitikti pavakarę.

Skaityti toliau “Orai Palangoje mano akimis” »

Nuostabūs orai Palangoje

parašė , 2013-06-03 14:19

Nuostabūs orai PalangojeOrai, palyginus su Anglijos orais, yra nuostabūs. Anglijoje dažnai lyja, o orai Lietuvoje – visai kitokie. Kokie? Orai vasarą dažnai būna visai neblogi. Tai kas, kad ne visada būna saulėtos ir giedros dienos – orai Lietuvoje pamalonina kitais dalykais. Jei orai Palangoje būtų tokie kaip Anglijoje, lietuviai būtų išvis paniurę, nelaimingi. Juk lietus ir dargana žmogų gniuždo. Todėl reikia tik džiaugtis, kad orai Lietuvoje yra dar pakankamai normalūs. Kuo dar orai Palangoje dėkingesni už orus Anlgijoje? Ten gyvenantys emigrantai tvirtina, kad orai Lietuvoje jiems primena pasaką, nes šilta, jauku, malonu. Tuo tarpu Anglijoje jie nenuspėjami. Jei orai Lietuvoje yra pastovūs, tai Anglijoje gali pusę valandos lyti, o kitą pusę šviesti saulė. Orai Palangoje tokių kuriozų iškrečia labai retai. Dar geriau būtų, jei orai Lietuvoje taptų šiltesni ir giedresni. Kur matyta, kad orai Lietuvoje net birželio mėnesį gyventojus gali “apdovanoti” šalnomis? Tokie orai Lietuvoje, be abejo, negali nepiktinti. Vis dėlto orai Lietuvoje kartais būna labai puikūs, ir tas džiugina. Kaip besakytume, orai Lietuvoje dar yra pakenčiami.