Ką reikia žinoti apie statybines atliekas? 5 esminiai punktai

parašė , 2022-09-20 17:29

Planuojate statybų arba remonto darbus? Reikia nepamiršti, kad po jų liks gana daug atliekų, kuriomis reikia tinkamai pasirūpinti. Jų negalima mesti į bendrojo naudojimo konteinerius. Tai ne tik užtraukia baudą, tačiau ir kenkia visiems mums, mūsų aplinkai.

Kadangi šiuo metu statybinės atliekos yra gana greitai ir pigiai sutvarkomos specialistų – su jais ir siūlome tartis. O mes pateiksime kelis esminius niuansus, kuriuos turi žinoti kiekvienas planuojantis tvarkytis būstą ir po darbų tinkamai pasirūpinti atliekomis.

  1. Atliekas reikia priduoti specialistams.

Atliekas tvarkančios įmonės priima šias po statybų likusias medžiagas ir atliekas: Betonas, plytos, mineralinė, akmens ir stiklo vata, gipso, izoliacinės, statybinės medžiagos, ruberoidas, plastikas, stiklas, popierius iš statybų, sukietėję dažai, lakai, dažyti, čerpių ir keramikos gaminiai, šiferis, putų polistirolas, betoniniai, silikatiniai blokeliai, linoleumas, grindų dangos, mediena iš statybų, namų ūkio santechnikos įrenginiai. Svarbiausia rasti tuos, kurie jas tiksliai gali supirkti, kadangi jie taip pat jas ir utilizuoja taip, kaip reikia.

  1. Būtina rūšiuoti.

Kad ir kokios atliekos bus – svarbiausia, kad jos būtų tinkamai išrūšiuojamos. Tik tokiu atveju jas bus galima prikelti naujam gyvenimui. Rūšiuoti gali tos įmonės, kurios pasiima Jūsų atliekas, arba tai galite daryti pats. Bet kuriuo atveju tai yra svarbu darbas, tad šio etapo pamiršti jokiu būdu negalima. Jokia atsakinga įmonė sau to neleis.

  1. Stambių atliekų išvežimas – pagal grafiką.

Jeigu turite labai daug atliekų, kurios nėra statybinės – reikia domėtis, kuriuo metu yra išvežamos didelių gabaritų atliekos. Tai dažniausiai yra daroma du kartus per metus. Geriausia yra domėtis savo savivaldybėje. Čia dažniausiai ne tik nurodomi grafikai, tačiau ir supažindinama su kita svarbia informacija.

  1. Cheminės atliekos.

Žinoma, atskiro dėmesio reikalauja tos atliekos, kurios yra nuodingos. Visada geriausia yra samdyti specialistus, kurie jomis tinkamai pasirūpins. Nebandykite utilizuoti pats., kadangi taip galite pakenkti savo sveikatai.

  1. Konteinerių nuoma.

Ieškokite įmonių, kurios teikia konteinerių nuomos paslaugas, o paskui ir atliekas išveža, kai jų nebereikia. Labai gerai, kai viskas, ko reikia, padaroma vienos įmonės. Tai dažniausiai yra ne tik pigiau, tačiau ir patogiau.

Rūpintis gamta yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Ir viskas prasideda nuo atliekų tvarkymo. Tai daryti reikia net ir po mažiausių remonto darbų.

Rašyti komentarą