Kaip bendrauti su fotografu ir ko nedaryti

parašė , 2018-07-24 18:21

Jeigu mūsų šventei reikalingas fotografas, tuomet reikia suprasti, kad tai gyvas žmogus, su kuriuo jūs susitarsite dėl tam tikrų dalykų. Kad fotografas jaustųsi gerbiamas, o jūs patenkinti savo gautomis paslaugomis – iš anksto verta numatyti, kaip bendrausite su fotografu, kaip tą reikėtų teisingai daryti.

Nereikalaukite atiduoti visų nuotraukų

Fotografijos paslaugosLabai negražu, kuomet atlikus fotosesiją ar nufotografavus šventę, prasideda fotografo teroras. Prašoma, kad jis atiduotų dar daugiau nuotraukų. Tai labai negeras bruožas, tai tas pats, kas reikalauti kepėjo, kad jis atiduotų kiaušinių lukštus. Jūs sau gal ir graži kokioje nors dar vienoje grupinėje nuotraukoje, bet ten visos tetos užsimerkę, kompozicija bloga, spalvos neskamba, nustatymai nesureguliuoti. Kokybės požiūriu ta nuotrauka yra bloga ir save gerbiantis fotografas dėl to tokios niekam nesiunčia. Patikėkite, fotografas puikiai žino, kad pagrindinis damų poreikis – atrodyti nuotraukose kuo gražiau. Ir jeigu nė vienoje taip neatrodote, tai gal kaltas ne fotografas…

Nereikalaukite nuotraukų anksčiau termino

Taip pat siaubinga yra vos kelios dienos ar valandos po fotosesijos jau prašinėti fotografo, kad jis ar ji atsiųstų nuotraukas. Tai tikrai yra ne pats geriausias dalykas, kadangi nuotraukos yra neparuoštos. Veikiausiai fotografai padarė per 2000 kadrų iš vestuvių. Ir dabar tas nuotraukas turės atrinkti, o jas atrinkus – retušuoti ir paruošti. Taigi, nereikia reikalauti to, ko negalite gauti. Dar keletas patarimų. Neleiskite svečiams komanduoti šventės metu. Aptarkite, kokių nuotraukų jums labiausiai reikės, o ne leiskite reikštis svečiams kaip vadybininkams, aiškinantiems, ką ir kur turėtų fotografas fotografuoti.

Rinkitės fotografą pagal jo braižą

Pagrindinė taisyklė renkantis fotografą savo šventei ar asmeninei fotosesijai – tai pažiūrėti jo darbų katalogą. Pažiūrėkite ir sąžiningai pasakykite sau, ar jums patinka šio žmogaus foto darbai. Jeigu patinka, puiku, tuomet tai gali būti jūsų fotografas, kuris galbūt jums ir sukurs tuos puikius įspūdžius ir kadrus. Jeigu nepatinka, tačiau jo gera kaina, klaidinga būtų galvoti „aš jam parodysiu iš interneto kelis kadrus, kokie man gražūs, ir padarysiu, kad man panašiai padarytų“. Bet čia juk tas pats, kas prašyti smuiko, kad jis pagrotų kaip fleita… Na taip, teoriškai fotografas gal ir galėtų padaryti tas panašias nuotraukas, tačiau jis taip nedirba. Taigi, rinkitės fotografą ne tik pagal kainą, bet ir pagal jo darbus. Taip, kaip fotografavo kitur, taip fotografuos ir pas jus.

Rašyti komentarą