Kaip efektyviai persikraustyti į naują butą
Įsigijote naują butą? Puiku, nauji butai Vilniuje vis dar yra populiarūs ir suteikia didžiulį džiaugsmą tiems, kam pavyksta tokį įsigyti. Tad metas persikraustyti. Lengviausia iš buto į butą kraustytis studentams, kurių turtas telpa lagamine. Sunku – didelei šeimai. Tačiau ir tai yra įmanoma, net jeigu prieš tai gyvenote tokioje vietoje, kur prikaupėte nemažai turto. Reikia tik į viską žvelgti pragmatiškai ir protingai.
Prieš persikraustant – atsisakykite nereikalingų daiktų
Visų pirma, prieš persikraustydami peržiūrėkite savo daiktus. Kurių iš jų jums iš tiesų nereikia? Lengviausia būtų išeiti kur nors iš namų. Paimti sąsiuvinį, surašyti daiktų kategorijas, pvz., drabužiai, virtuvės reikmenys, knygos, technika ir pan. Ir surašyti tuos, kurie, jūsų nuomone yra nepakeičiami gyvenime. Tarkime, jeigu apvogtų namus, būtų labai gaila, kad tai pavogė. Visa kita, gali būti, jums nėra taip svarbu ir reikalinga. Taigi, atsisakius nereikalingų daiktų mintyse, grįžkite namo. Turėkite tą sąrašą. Iš tiesų imkite kraustyti spintas. Pvz., iškraustykite drabužių spintą. Kiek daug šiame sename bute vietos užimdavo drabužiai, kurių jums visai nereikėjo? Tikriausiai labai daug. Atsisveikinkite su tais, kurių jums iš tiesų nereikia. Jeigu turite tam laiko – galite pardavinėti šiuos daiktus. Jeigu laiko tam nėra – tiesiog jų atsisakykite paprastesniu būdu, atiduodami labdarai. Taip padarykite su visais visų kategorijų daiktais. Pamatysite, greitai ištuštės jūsų spintos ir jūs pasijusite daug lengviau. Persikraustyti reikės su kur kas mažesne krūva daiktų.
Pakuokite daiktus pagal kambarius
Vėliau bus pakavimas. Pirmiausia turi būti išvežti stambiausi daiktai: baldai, buitinė technika. Vėliau smulkesni. Tačiau turite ir supakuoti viską taip, kad viskas būtų įnešama ir išnešama lengvai eilės tvarka tokia, kokia būtų patogiausia. Pakuokite viską atsargiai ir nepamirškite apsaugoti dūžtančių daiktų. Taip pat daiktus palikite tuose kambariuose, į kuriuos jūs norite, kad jie ir keliautų. Ant dėžių ir krepšių surašykite pavadinimus, iš kokio kambario, ir kokie daiktai. Jeigu įmanoma, per vežinėkite po kambarį.
Samdykite perkraustytojus
Persivežti milžinišką krūvą daiktų – ne juokas. Todėl geriau samdykite perkraustytojus ir tiesiog tokiu būdu sutaupykite savo sveikatą ir laiką. Tai nekainuos labai daug, o stiprūs vyrai greitu tempu suneš ir suveš viską, ką norite perkaustykite. Taip pat be reikalo iš anksto neapkraukite naujojo buto Vilniuje. Naujus daiktus pirkite tik tada, kai pilnai išpakuosite senus.