Kas turi šviesti mašinoje?

parašė , 2018-02-11 15:09

Kas turi šviesti mašinoje, kad kelionė būtų saugi ir maloni? Pradedant tokiais dalykais kaip led numeriu apsvietimas, baigiant jūsų grotuvo apšvietimu – visa tai yra svarbi apšvietimo sistema.

Numeriai

Taigi, kaip ir minėjome, dalykas, apie kurį ne visi ir ne iš karto pagalvoja – tai automobilio numeriai. Jie turi šviesti tinkamai ir pakankamai, jūs turite sudaryti sąlygas kelyje kitiems matyti ir žinoti jūsų automobilio numerius. Tiesą sakant, tą numato ir įstatymai – kitaip važinėti negalima. Gali būti, kad kartais perkant dėvėtą automobilį ir tą darant tamsiuoju paros metu, jūs galbūt būsite apgautas ir kažko nesimatys. Vienas iš dalykų – tai pilna apšvietimo sistema. Patikrinkite ir dieną pirkdami mašiną, ar tikrai šviečia lemputės aplink numerius, ar normaliai veikia visos šviesos ir įprasti automobilio žibintai.

Pagrindinės lempos

XenonDar vienas dalykas – pagrindinės šviesos. Pradėkime nuo to, kad turi būti geri ir veikiantys xenon blokeliai, kurie padeda paskirstyti energijos srovę ir leidžia užtikrinti normalų ir tolygų žibintų darbą. Taigi, pradėkite keisti kažką neveikiančio ne nuo pačių lempų, o galbūt nuo giliau esančios sistemos – šių šviesos blokelių. O tuomet jau užtikrinkite ir kad žibintai veiktų.

Ilgos lempos

Visuomet reikia žiūrėti, kad ne tik įprastu režimu šviesos veiktų, bet ir kad gerai dirbtų tokia specifika kaip ilgosios lempos. Jas naudojame tik važinėdami užmiestyje, ir jeigu kelyje nėra kitų mašinų. Tuomet jos leidžia saugiau važiuoti, tačiau pamačius kitą vairuotoją, lempas reikia išjungti, nes jos tiesiog gali apakinti.

Posūkio ir avarinės lempos

Labai svarbūs yra šoniniai raudonieji žibintai, padedantys signalizuoti apie avarines situacijas arba apie posūkį. Jie privalo veikti tinkamai, nes tai vienintelis būdas, kuriuo pranešate kitiems eismo dalyviams apie tai, kad sukate, stabdote ar stovite kažkur kelkraštyje. Tiesiogiai susiję su jūsų saugumu net ir dieną, lėtai važinėjant mieste.

Salono lempos

Jos reikalingos visiems, ir kartais gali prireikti net ir dėl smulkmenos. Tačiau turėti neveikiantį salono apšvietimą yra ir nepraktiška, ir savotiškai gėda.

Automatiškai į tamsą reaguos magnetola ar kiti šviečiantys prietaisai

Naudotis kompiuteriu naktį automobilyje geriau vengti, nes jis suteikia per daug blaškančio apšvietimo salone, nustelbiančio lauko tamsią aplinką, kurioje turi vairuotojas orientuotis. Dėl to šiuolaikiniai grotuvai ir kiti automobilio išmanūs prietaisai, pvz., navigacija, reaguoja į šviesos ir tamsos valandas ir atitinkamai pritemdo savo vaizdą.

Vienas atsakymas į “Kas turi šviesti mašinoje?”

  1. Asta says:

    apšvietimas manau yra vienas iš svarbiausių dalykų mašinoje. Ypatingai jeigu tai yra koks specialus, sunkusis transportas. Apšvietimas gali įspėti kitus ir apsaugoti nuo tam tikrų nelaimių. Kaip tik jubana.lt siūlo visokius led apšvietimus, tai dabar žiauriai gerai, kad daug yra led lempų, nes tada gali sutaupyti pinigų

Rašyti komentarą