Kuo skiriasi šiuolaikiniai vandens šildytuvai?

parašė , 2021-09-26 11:39

Šiuolaikiniai vandens šildytuvai pasižymi plačiomis techninėmis galimybėmis, atitinkančiomis išrankiausių klientų poreikius. Tiesa, didelė jų pasiūla gali sukelti nemažai sunkumų, ieškant tinkamo įrenginio. Kaip pastebi ekspertai, rinkoje siūlomi skirtingų tipų boileriai, kurie sukurti skirtingoms užduotims atlikti, todėl visuomet rekomenduojama pasitarti su oficialiais šildytuvų pardavėjais ar patirtį turinčiais įrangos montuotojais.

Populiariausi vandens šildytuvai Lietuvoje

Populiariausių vandens šildytuvų grupėse išskiriami elektriniai, dujiniai ir kombinuoti vandens šildytuvai. Tiesa, rinkoje galima rasti ir kondensacinius, granulinius, momentinius šildytuvus. Kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų, todėl visuomet reikėtų įvertinti įrenginio techninę charakteristiką ir jo pritaikymo galimybes.

Vandens šildymasElektriniai vandens šildytuvai savo viduje turi kaitinimo elementą (teną) ir darbui, t. y. vandens kaitinimui, naudoja elektros energiją. Svarbiausias šios įrangos privalumas yra itin greitas darbas. Tačiau, nors kaitinimo elementas užtikrina spartų vandens pašildymą, reikėtų nepamiršti, kad elektra, lyginant su dujomis, yra brangesnis pasirinkimas, todėl dideliuose namuose toks įrenginys gali būti neekonomiškas. Tiesa, vertinant elektrinių įrenginių privalumus, nereikėtų pamiršti ir jų ekologiškumo bei nesudėtingo montavimo, kadangi šildytuvo įrengimui nereikalingas kaminas.

Dujiniai vandens šildytuvai vertinami dėl itin mažų eksploatacijos išlaidų. Vandens šildymas dujomis yra vienas pigiausių pasirinkimų rinkoje. Tiesa, dujinio boilerio įrengimas yra gana brangus ir sudėtingas, be to, jis turi būti patikėtas sertifikuotiems meistrams, gerai išmanantiems savo darbą. Reikėtų nepamiršti ir to, kad pasirinkus dujinį šildytuvą, namuose turės būti sumontuota anga garams išeiti arba kaminas.

Kombinuoti vandens šildytuvai dirba naudodami skirtingas energijos rūšis. Tai vienas populiariausių pasirinkimų rinkoje, vertinamas dėl savo universalumo. Šiandien gamintojai siūlo itin plačią kombinuotų boilerių pasiūlą, puikiai tinkančią tiek erdviems, tiek mažesnio ploto namams. Atsižvelgiant į augantį pirkėjų dėmesį, šiandien siūlomi net ir šildytuvai, kuriuos galima prijungti prie saulės kolektorių.

Kondensaciniai vandens šildytuvai išsiskiria išskirtinai aukštu efektyvumu ir našumu. Tai puikus pasirinkimas namams, kuriuose įrengtas grindinis šildymas. Nors tokių šildytuvų kaina gali būti kiek didesnė, jų produktyvumas dažniausiai tai atperka. Šios įrangos veikimo principas sąlyginai nėra sudėtingas – kondensacinis šildytuvas, prijungtas prie dujotiekio, degina dujas ir šildo talpoje esantį vandenį. Kaistantis vanduo virsta garais ir vėl kondensuojasi, išskirdamas nemažai energijos, kuri yra paskirstoma tolesniam vandens šildymui.

Granuliniai vandens šildytuvai savo veikimo principu mažai kuo skiriasi nuo dujinės įrangos, tačiau darbui naudoja kietąjį kurą – granules. Tai gana optimalus pasirinkimas, pasižymintis patraukliu kainos ir kokybės santykiu.

Momentiniai vandens šildytuvai padeda išvengti šilumos nuostolių, kadangi energija naudojama tik tuomet, kai yra leidžiamas vanduo, t. y. šie įrenginiai praktiškai neturi vandens rezervuaro. Tai gana populiarus sprendimas, vis dažniau montuojamas lietuvių namuose.

Rašyti komentarą