Patarimai renkantis žiemines padangas

parašė , 2019-10-15 16:10

Geros padangosNors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išsirinkti padangas labai paprasta, tačiau pradėjus paieškas ir pamačius didžiulę pasiūlą, tampa viskas sudėtingiau. Sudėtingiausia rinktis padangas šaltajam metų laikui, nes ziemines padangos turi ne tik atitikti metų laiką, bet ir turėti tam tikras savybes. Kaip išsirinkti padangas tinkamas žiemą?

Visas padangas galima suskirstyti į tris pagrindines kategorijas: vasarinės, žieminės ir universalios. Visi žinome, kad su vasarinėmis padangomis važiuoti nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. negalime pagal kelių eismo taisykles. Parduotuvėse galima įsigyti universalias padangas. Jomis, pagal kelių eismo taisykles, galima važiuoti ištisus metus. Vairuotojams tai labai patogu, nes nereikia du kartus per metus keisti padangų. Be to, nereikia pirkti atskirai žieminių ir vasarinių padangų bei rūpintis, kur jas laikyti. Vis dėl to, tokios padangos nėra tinkamos važiuoti žiemą, nes nors jos ir vadinamos universaliomis, tačiau saugumo atžvilgiu sukibimas su slidžiomis kelio dangomis bus prastas. Tai bus nesaugu. Tačiau, jei važiuojate žiemą retai arba gyvenate mieste, kuriame puikiai valomos ir barstomos gatvės, tai toks pasirinkimas bus geras. Visais kitais atvejais reikia rinktis tikras žiemines padangas.

Renkantis padangas žiemai randamas toks skirstymas: dygliuotos, minkšto mišinio ir kietesnio mišinio. Pirmiausia pagalvokite, kokiais keliais daugiausia važiuojate. Jei tie keliai blogai valomi, o gal visai nevalomi, pavyzdžiui, kaimo vietovės, tai verta pagalvoti apie dygliuotas padangas. Jų labai geras sukibimas su kelio danga, kuri padengta ledo sluoksniu. Jei važiuojate daugiausia valomais keliais arba gyvenate mieste, tai reikia svarstyti pasirinkimą tarp kietesnio ir minkštesnio mišinio. Europoje daugiausia perkamos kietesnio mišinio padangos. Jos sukurtos specialiai šio regiono kelių sąlygoms. Tiesa, jos tinkamesnės tiems, keliams, kurie daugiausia padengti sniegu arba valomi bei barstomi. Jei dažniausiai važiuojate tokiu keliu, kai ryte yra plikledis, o vakare kelias jau nuvalytas, tai geriau rinktis minkšto mišinio padangas. Tokios ziemines padangos pasižymi tuo, kad yra geresnis sukibimas su ledu padengtu keliu, nei kietesnio mišinio padangų.

Kaina yra svarbus kriterijus renkantis padangas. Atminkite, kad žiemos keliai Lietuvoje gali būti labai prastai valomi, todėl verčiau negailėti pinigų ir rinktis kokybiškas padangas. Žinoma tokios padangos kainuos brangiau, nei paprastos, tačiau gero mišinio padangos, kurios tinkamos važiuoti tam tikromis žiemos sąlygomis, bus geras pasirinkimas. Vertinkite savo saugumą ir rinkitės geras padangas.

Rašyti komentarą