Saulės elektrinės verslui leidžia sutaupyti energijos kaštus

parašė , 2020-04-02 17:54

Naudojančių energiją iš atsinaujinančio šaltinio – saulės vis daugėja. Daug didelių pasauliniu mastu įmonių ateityje įsipareigoja naudoti 100 procentų švarią energiją. Tai „Ikea“, „Google“, „Facebook“, „Coca-cola“ ir kitos.

Lietuvoje šiuo metu dalinai finansuojami pramonės įmonių projektai saulės elektrinių įrengimui. Paramą gali gauti mažos ir vidutinės gamybos įmonės, kurių veikla trunka ne mažiau 3 metus. Prieš pateikiant paraišką, jos turi atlikti energijos vartojimo auditą. Taip pat į paramą gali pretenduoti didelės gamybos įmonės.

Saulės elektrinės verslui Lietuvoje susilaukia vis didesnio susidomėjimo, nes tai leidžia sutaupyti elektros energijos kaštus, gaunama parama sutrumpina jėgainės įrengimo atsiperkamumo laiką, o svarbiausia priežastis – leidžia sumažinti CO2 išmetamų dujų kiekį.

Jeigu įmonių atstovai galvoja apie saulės elektrinės įrengimą, laukia keli etapai:

  1. Reikėtų įsivertinti įmonės poreikius ir galimybes. Tą padaryti padės profesionalūs saulės energetikos įmonės atstovai.

  2. Pateikti paraišką paramai gauti. Apie visas galimybes ES kompensacijoms gauti pakonsultuos „Saulės grąža“ specialistai.

  3. Įvertinti saulės energetikos įmonę, kuri montuos elektrinę. Reikėtų įvertinti jos patirtį, projektų, kurie jau buvo atlikti kokybę, klientų atsiliepimus, produkcijos garantinį laikotarpį.

Saulės elektrinės dažniausiai montuojamos ant pastato stogo, o tai viena jautriausių jo dalių. Kokybiškiems ir ilgaamžiams darbams užtikrinti reikalinga patirtis ir aukštos kokybės įranga. Būtų klaida ieškoti pačio pigiausio jėgainės įrengimo darbų rangovo, nes jo mažą kainą dažniausiai lemia nekokybiškos medžiagos, kurios negarantuos ilgo garantijos laikotarpio.

Viena iš šalyje pirmaujančių energetikos įmonių „Saulė grąža“, per 2019 metus įgyvendinusi 15 projektų įmonėms ir valstybinėms įstaigoms. Įrengtos saulės elektrinės verslui ant „Biovela-Utenos mėsa“ pastatų stogų, įmonėje „Biržų duona“, Plungės ligoninėje, daugiabutyje „Peteliškių parkas“.

„Saulės grąža“ sumontavo 360 elektrinių fiziniams asmenims visoje Lietuvoje. Taip pat vystė elektrinių rangos darbus Olandijoje. Per 8 gyvavimo metus sukaupta patirtis profesionaliems darbuotojams leidžia dirbti atsakingai ir kokybiškai. Jie išsamiai konsultuoja besikreipiančius dėl elektrinių įrengimo, paramos gavimo ir atsako į visus rūpimus klausimus.

Rašyti komentarą