Sinusų uždegimas

parašė , 2016-05-05 23:21

Otorinolaringologai – gydytojai, be abejonės pažįstami tiems, ką kankina sinusitas. Šis ūminis arba lėtinis prienosių sinusų uždegimas ne tik apkartina gyvenimą, bet ir negydomas kurį laiką gali padaryti timtų padarinių. Jeigu jus kurį laiką kankina karščiavimas, snargliavimas, pūlių tekėjimas iš nosies, skruosto patinimas, skausmas akių zonose, galite spėti, kad tai sinusito simptomai, todėl nedelsiant reikia griebtis priemonių šią ligą sustabdyti. Šiek daugiau apie ligą pakalbėsime šiame straipsnelyje.

Sinusito požymiai

Kaip gydomas sinusitasSinusitą paprastai sukelia į viršutinius kvėpavimo takuspatekusios bakterijos ir mikrobai. Galima sakyti, kad nuo ligos nėra apsaugotas nei vienas, tačiau akivaizdu, kad šis sinusų uždegimas dažniau smogia turintiems netinkamą nosies ertmės struktūrą, silpną imunitetą ir netinkamai besirūpinantiems savo sveikata. Ligos atsiradimą lydi tokie simptomai kaip karščiavimai, pūlingų išskyrų tekėjimas iš nosies, skausmas akiduobėse, skruostų patinimas, didžiulis galvos skausmas ir kosulys. Paprastai sinusitą gydo vaistiniais preparatais, praplaunančiomis druskomis, homeopatiniais vaistais. Esant sudėtingiems atvejams skiriami antibiotikai, o kartais net chirurginė intervencija. Patariama kuo greičiau ligos simptomus parodyti gydytojui, o ne skubėti užsiimti savigyda. Labai dažnai sinusitą žmonės palaiko paprasta sloga ir laiku negydant simptomų stipriai pakenkia savo sveikatai. Kalbant apie sinusito prevenciją, reikėtų atkreipti dėmesį į savo mitybą ir gyvenimo būdą. Svarbu yra sinusito metu vendti pieniškųproduktų, kurie, anot specialistų, padidina pūlingų išskyrų gamybą. Taip pat reikėtų vengti alkoholio ir žarnyni veiklą bloginančių aštrių produktų. Reikėtų vengti tabako gaminių, būti prirūkytose vietose, taip pat vengti dulkių. Sudėtingos sinusito komplikacijos gali baigtis meningitu, ausų uždegimu ir kitais rimtais uždegimais, o kartais net aklumu, kada išsivysto akiduobės infekcija. Lėtinis sinusitas gali dar labiau susilptninti imunitetą. Paprastai, bandydami nustatyti tikslią diagnozę, gydytojai atlieka rentgenografiją arba rinoskopiją.

Mildos istorija

Milda niekada nebuvo sirgusi sinusitu, tačiau vieną dieną ją užklupus stipriai slogai, moteriai ėmė kilti įtarimas, kad ši tęsiasi ilgiau nei turėtų. Stiprus kosulys, akiduobių skausmas, galvos maudimas, patinęs veidas, pūlingos išskyros iš nosies niekada sergant sloga nebuvo tokios ūmios ir varginančios, todėl ši kreipėsi į gydytojus. Vaidai buvo nustatytas ūmus sinusų uždegimas. Įprastais vaistais gydyti buvo beprasmiška, todėl gydytojai skyrė gydymą antibiotikais. Milda puikiai žinojo, kaip kartą jos bendradarbė, paniškai bijanti vizitų pas gydytojus, prisidarė sau bėdos su išsivysčiusiomis sinusito komplikacijomis. Jai prasidėjo stiprus ausų uždegimas ir net ėmė blogėti regėjimas, kol galiausiai sinusų gleivėms pašalinti turėjo būti atlikta sudėtinga operacija. Milda pabrėžia, kad sinusų uždegimas – tai ne sifilis ar gonoreja, dėl kurio gali būti kiek nejauku keliauti pas gydytojus (nors toks mąstymas yra visiškai neteisingas), todėl reikia atsakingai vertinti savo kūno ir sveikatos būklę.

Dar šiek tiek apie sinusitą

Northway klinikoje dirbantys gydytojai otorinolaringologai yra visada pasiruošę suteikti aukščiausios kokybės konsultacijas, skirti jums reikiamų medikamentų, atlikti nosies, gerklės, ausų operacijas. Kuo anksčiau pasiryšite dėl savo negalavimų kreiptis į šiuos gydytojus, tuo anksčiau galėsite vėl džiaugtis kokybišku gyvenimo būdu. Sinusitui gydyti Northway siūlo ne inovatyvų, daug pranašesnį už chirurginį metodą – gydymo atsiurbiant sinusų sekretą metodą, kada nereikalinga chirurginė ar sinusų zondavimo intervencija, o sinusai išvalomi kokybiškai ir neskausmingai. Jeigu sinusitas nėra labau stiprus, tačiau vis tiek lieka neūminis, negydomas jis gali virsti į lėtinį, kuris gali sustiprėti ir kartotis periodiškai. Lėtinis sinusitas vėliau gydomas antibiotikais, tačiau ilgalaikis gydymas abtibiotikais taip pat dažnai turi neidiamos įtakos žmogaus sveikatai, kadangi silpnina organizmą, žaloja imunitetą ir tampa uždaro rato pradžia. Būtent todėl visi sergantieji skatinami nedelsti ir greičiau kreiptis į gydytojus, vos pajutus pirmuosiu sinusito simptomus.

Rašyti komentarą