Skalbimo taisyklės: kad ir skalbyklė, ir skalbiniai būtų sveiki

parašė , 2018-07-03 02:29

Net jeigu skalbimo mašiną naudosite tvarkingai, vis tiek kartais teks apsilankyti tokiuose puslapiuose http://skalbimo-masinu-remontas.vilniuje.eu ir susirasti meistrus skalbimo mašinai. Tačiau kaip apskritai mums reikėtų skalbti, kad skalbiniai būtų geri, tvarkingi, o skalbimo mašinai nekenktų?

Rūšiuokite skalbinius pagal spalvą

Jei skalbimo masinu remontas dabar nereikalingas ir skalbimo mašina veikia gerai, tuomet metas pasirūpinti, kad skalbiniai po skalbimo atrodytų puikiai. Ko jums reikės? Pirmiausia, jums reikės, kad skalbiniai būtų prieš skalbimą atrenkami ir sugrupuojami. Vienas iš labai svarbių grupavimo būdų: pagal spalvą. Visus baltus skalbkite tik su baltais. Visus tamsius skalbkite su tamsiais. Ir spalvotus skalbkite atskirai, prieš tai įsitikinę, kad jie nedažo. Jeigu dažo – skalbti atskirai po vieną. Aukščiausioje temperatūroje galėsite skalbti baltus skalbinius, jeigu jų audinys tą leidžia. Taigi, pereiname prie audinių rūšiavimo.

Rūšiuokite pagal audinį

Skalbimo mašinosLabai svarbu norint išlaikyti nesugadintus audinius, juos rūšiuoti pagal savo rūšį. Ar jie būtų storesni, ar plonesni, ar natūralūs, ar sintetiniai. Mat kiekvienas audinys turi savo skalbimo indikacijas: ko negalima daryti, ką galima. Šitaip rūšiuojami skalbiniai gali būti sutvarkomi ir dedami į atskiras skalbimo programas. Vieni skalbiniai bus skalbiami ilgai, kiti trumpai. Vieni aukštoje temperatūroje, kiti žemoje. Vieni bus skalbiami su gręžimu, centrifuga, kitomis programomis, kiti bus skalbiami skalbimo mašinoje nustačius rankų skalbimo režimą. Audinius būtina rūšiuoti, norint juos išsaugoti. Antraip nemaloniai nustebsite, kuomet rasite visiškai susitraukusią suknelę, išsitampiusį megztinį ir kitus dalykus, kurių jūs visai netrokštate.

Skalbkite pilną būgną

Tausokite elektros energiją, skalbimo priemones ir vandenį: skalbkite tuomet, kai surinksite pilną būgną numatytos rūšies skalbinių. Jeigu auginate vaikus, tas būgnas užsipildys tikrai greitai. Jeigu esate vienišius, tai ir skalbti teks rečiau.

Parinkite tinkamas skalbimo priemones

Stenkitės taip skalbti, kad skalbimo priemonės visada būtų parenkamos tinkamos kiekvienai grupei. Naudokite kokybiškus skalbimo miltelius, minkštiklis, balinimo priemones, galbūt skalbkite su kapsule, naudokite priemones kalkėms nuimti, kad neprikalkėtų pati skalbimo mašina. Kalkės dažnai lemia ir skalbimo mašinų gedimus.

Prižiūrėkite skalbimo mašiną

Taigi, kaip minėjome, dažnai skalbimo masinu remontas būna reikalingas tiesiog dėl to, kad yra neprižiūrima skalbimo mašina. Pavyzdžiui, nesirūpinama, kad neliktų kalkių. Be to, skalbimo mašina turi būti taip prižiūrima, kad nedrėktų. Baigus skalbti, išimkite stalčiukus, atidarykite dureles, leiskite prasivėdinti, išvalykite balas ant žemės, jeigu tokių yra.

Rašyti komentarą