Svetainė svečiams – kaip ją tokia kurti

parašė , 2018-09-24 05:18

Jeigu norite, kad svetainės interjeras atspindėtų savo žodžio prigimtį, ir tikrai būtų svetingas, tuomet reikia pagalvoti apie kai kuriuos dalykus iš karto, kuriant interjerą, arba tiesiog jau gyvenant namuose. Štai keletas paprastų principų, kurie leis visgi sukurti ir turėti tą iš tiesų svetingą ir gražią svetainę.

Palikite vietos svečių daiktams

Interjero sprendimaPirmiausia – mokykitės tvarkos ir tiesiog palikite vietos, kur svečiai galėtų pasidėti daiktus. Jeigu į jūsų namus užsuks 5 – 10 žmonių, kur jie galės pasidėti batus? Kur jie pasikabins savo paltus? Kur jie pasidės rankines? Tam reikia gero prieškambario, o pačioje svetainėje: neapkrautų stalų, spintelių, ar netgi paliktos tam specialiais tuščios lentynos. Kuomet atvykstate į apkrautus namus, kur nėra nė kur plauko numesti, jaučiatės blogai. Net jei šeimininkė prie puodų ruošia gardžiausius valgius jums pavaišinti, jaučiatės blogai, kai negalite tiesiog pasidėti kažkur savo rankinės, prieš tai nepaprašius, kad nukraustytų kokią nors spintelę. Galbūt dedate daiktus ant žemės, o tada dar išgirstate pabarimą: pinigai esą išbėgs, pabėgs. Taigi, gyvenime norėdami turėti tikrai svetingą svetainę, sudarykite sąlygas svečiams jaustis labai patogiai, pasidėti visus daiktus, kiek jie jų turės.

Patogūs baldai svečiams

Žinoma, baldų taip pat turi būti tiek, kad tie svečiai lengvai sutilptų ir galėtų jaukiai jaustis. O ir baldai turėtų būti patogūs. Jeigu svečiai iš tolimesnės kelionės – visi norės minkštai įsitaisyti, tiesiog įsmigti į fotelius ar sofas. Taigi, kuo patogesni svetainės baldai – tuo smagiau svečiams. Aišku, jeigu jūsų tikslas yra padaryti taip, kad svečiai neužsibūtų, tuomet ir baldai gali būti ne tokie patogūs, ir vietos tiems daiktams galima nepalikti… Kita vertus, jeigu nenorite svečių, tuomet gal ir svetainė jums nebūtina.

Lengvi praėjimai ir apėjimai

Dar vienas puikus pasirinkimas – tai lengvi praėjimai ir apėjimai aplink baldus. Jeigu viskas padaryta taip, kad tik esant vienam žmogui lengva apeiti baldus – tai čia prasta svetainė. Ji turi būti pritaikyta tam, kad ten užsuks daugiau žmonių, ir jiems susėdus, visi galės laisvai judėti, o ne kažkas, atsidūręs stalo kampe, turės verkti, norėdamas išeiti į tualetą, nes reikės pakelti visą stalą.

Atvirose lentynose – daiktai – jaukai

Dar smagu, kai svečiams yra sukurtos erdvės – jaukai. Tai gali būti lentynos, kuriose sudėsite įdomybes atskiroms grupėms. Vaikams – žaislus. Suaugusiems – nuotraukas, suaugusiųjų žaidimus ar kažką kito, apie ką būtų įdomu pakalbėti.

Rašyti komentarą