Transporto alternatyvos, keliaujant mieste

parašė , 2016-11-14 22:55

Šiandien, priešingai nei keletą dešimtmečių atgal, žmonėms turi kur kas daugiau efektyvesnių alternatyvų pasiekti reikiamus taškus tame pačiame ar net kitame mieste bet kokiu jiems patogiu laiku. Į šias galimybes suteikiančias gretas įsitraukia ne tik viešasis transportas ar taksi, bet ir sparčiai populiarėjanti autonuoma, kuri paprastai skirstoma į trumpalaikę ir ilgalaikę. Įvairių susisiekimo būdų privalumus ir trūkumus šiandien apžvelgsime iš arčiau platesniame miesto ir užmiesčio kontekste.

Viešasis transportas

NEOSenas, bet ar tikrai vis dar geras viešasis transportas? Tai vis dar populiariausias būdas pasiekti reikiamą vietą tiek miesto, tiek ir užmiesčio ribose. Vienas didžiausių viešojo transporto privalumų – tai ypatingai patrauklios kainos ir skiriamos lengvatos įvairiems žmonėms – studentams, moksleiviams, pensininkams bei neįgaliesiems. Didelis pliusas, jog tarpmiestinis transportas vis labiau atsinaujina ir tampa vis patrauklesnis kelionėms – minkšti ir šilti autobusai su WiFi, tualetu ir kitais patogumais, traukiniai, kuriuose galima įsigyti užkandžių ir kavos. Vis daugiau tarpmiestinio transporto atsinaujina ir tampa patrauklesniu pasirinkimu keleviams. Deja, lygiai to paites dar negalima sakyti apie miesto transportą, kuris, deja, dažnai būna itin lėtas, netvarkingas, kupinas įvairių kvapų ir, žinoma, dažniausiai šaltas. Kaip vyšnia ant pyrago čia dar dažnai prisideda ir piktas vairuotojas. Akivaizdu, viešajam transportui dar yra kur tobulėti.

Automobilių nuoma

Norintiems komfortabiliausio pasirinkimo rekomenduojame naudotis autonuoma. Miesto erdvėje veikiantys CityBee trumpalaikės nuomos automobiliai yra išties puiki alternatyva taksi automobiliams ar viešajam transportui – nauji ir tvarkingi automobiliai, labai protingos ir prieinamos kainos suvilioja kiekvieną. Juk dažnai tenka judėti didžiuliu greičiu ir atlikti gausybę darbų per vieną dieną, todėl laukti viešojo transporto ar taksi tiesiog nėra laiko – trumpalaikė nuoma čia puiki išeitis. Lygiai ta pati alternatyva yra ir naudojantis įprasta autonuoma, kurios pagalba galite greitai ir patogiai keliauti ne tik visoje Lietuvoje, bet ir kai kuriose užsienio šalyse. Su automobilių nuoma nereikia pergyventi dėl nemalonių pakeleivių ar nesamos galimybės atvykti iki pat durų.

Taksi

Tai tarpinis pasirinkimas tarp autonuomos ir viešojo transporto ir autonuomos. Iš dalies, tai yra gan greitas būdas pasiekti norimą vietą, puiki galimybė savaitgalio vakarais leisti sau atsipalaiduoti mieste negalvojant apie grįžimo namo sunkumus. Iš kitos pusės, neretai sunkiai pasiekiami taksi automobiliai, ypatingai šventėmis ar savaitgaliais, būtinybė palaukti ar dažnai nemalonus taksistas su rusiška muzika ir amžina problema atsiskaitant gryanais. Tačiau galime pasidžiaugti, kad Uber taksi šiandien bando įvesti naują taksi kultūrą Lietuvoje.

Rašyti komentarą