Apie tai, kuo prekiauja kiekviena vaistinė: apie populiariausias vaistažoles
Šiltasis metų sezonas – pats puikiausias metas apsirūpinti vaistažolėmis, įvairių augalų šakelėmis ir žiedais. Juk šiandien vis daugiau žmonių grįžta prie natūralumo ir ieško būdų, kaip peršalimą ir kitus negalavimus gydytis natūraliais metodais. Taigi pakalbėsime apie populiariausius naminius receptus ir augalėlius, iš kurių gaminami įvairias ligas gydantys nuovirai bei arbatos. Žinoma, nors daugeliu vaistažolių prekiauja bene kiekviena vaistinė, tačiau savo surinktas žoleles kur kas maloniau naudoti. Be to, taip galime ir nemažai sutaupyti, nes, kaip žinia, tam tikrų rūšių vaistažolės kainuoja išties nemažai. Apie vaistažolių naudą kalba ne tik medikai, bet ir vaistininkai. Galbūt ateityje vaistažolėmis prekiaus ne tik įprasta, bet ir zoo vaistinė?
Aviečių lapai. Uogavimas – sunkus ir varginantis užsiėmimas, tačiau uogauti visai nebūtina – vaistinėmis savybėmis pasižymi ir tam aviečių lapai. Jie skatina prakaitavimą – tokiu būdu iš organizmo pašalinami šlakai. Taip pat aviečių lapai skatina ir šlapimo išsiskyrimą, malšina skausmą ir karščiavimą, saugo nuo uždegimų susidarymo, pasižymi antibakteriniu poveikiu. Aviečių lapų ypač rekomenduojama gerti vakare, prieš miegą, kartu valgant ir natūralaus medaus – taip galima pasiekti dar geresnio efekto.
Čiobreliai. Čiobrelis – tai labai aromatingas augalėlis, kurio žiedai pasižymi puikiomis vaistinėmis savybėmis. Žiedus rekomenduojama skinti tik pačiame žydėjimo įkarštyje. Juos džiovinti reikėtų žiedus paskleidus labai plonai, kitaip jie gali ne džiūti, o šusti ir supelyti – visas darbas nueis perniek. Kokiomis savybėmis pasižymi čiobreliai? Juose yra eterinio aliejaus, vitamino C, mineralinių ir kitų mūsų organizmui vertingų medžiagų. Čiobrelis – bene populiariausias vaistas, skirtas kosuliui gydyti, tad jeigu nesuspėjote čiobrelių prisirinkti, šių žiedų tikrai turi kiekviena vaistinė. Tad šios vaistažolės palengvina atsikosėjimą, veikia kaip antiseptikas, mažina skausmą ir spazmus, šiek tiek nuramina ir gelbsti nuo nemigos. Čiobreliai puikiai tinka ir sergant kvėpavimo takų ligomis, taip pat iš čiobrelių nuoviro galima daryti pačius įvairiausius kompresus, padedančius išvengti radikulito ir sąnarių skausmų.
Ramunėlės. Ramunėlių žiedai renkami tada, kai augalas pradeda žydėti. Kai ramunėlės ilgai žydi, jos vartojimui tampa nebetinkamos. Ramunėlės įeina į įvairių preparatų sudėtį. Jos, pastebima, padeda ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams: kačių ar šunų supūliavusias akutes galima plauti suvilgytu ramunėlių nuovire tamponėliu. Beje, nors nė viena zoo vaistinė vaistažolėmis neprekiauja, tačiau gyvūnus auginantiems žmonėms reikėtų žinoti, kaip galima padėti savo augintiniams. Beje, ramunėlių nuoviras tinka viduriuojant, kai skauda ir pučia pilvą. Išgėrus šio nuoviro, gausiai prakaituojama, todėl ir greičiau sveikstama.