Kaip pasiruošti verslo paskolai gauti?

parašė , 2020-02-02 23:06

Auganti ir stabili Lietuvos ekonominė situacija sudaro gerą terpę naujų verslų atsiradimui ir esamų vystymui. Verslo paskola turėtų būti skirta veiklos vystymui, o ne jau esantiems įsiskolinimams padengti.

Verslo planas

Jeigu jūs galvojate apie verslo paskolą, greičiausiai galvoje turite planą, kaip ją panaudosite. Užrašykite verslo planą bei kaip investicijos jam pagelbės. Rašydami, atsakykite į pagrindinius klausimus: kokias paslaugas teikiate, ką parduodate? Kas yra jūsų pirkėjas? Kuo jūsų prekės ar paslaugos skiriasi nuo jau esamų rinkoje, kokie jų privalumai? Kaip ketinate investuoti gautus pinigus?

Užrašykite kelis variantus, su realiais paskaičiavimais, kaip išnaudosite verslo paskolą? Pirmas variantas lai bus sėkmės atveju, o kitas planas – nesėkmės. Parašykite, kokių priemonių imsitės pablogėjus ekonominei situacijai, sumažėjus pirkimams, kaip grąžinsite paskolą. Įvardinkite, kam jums reikalingi pinigai – naujai įrangai, prekėms ar kitoms reikmėms.

Jeigu jums reikia pinigų esančioms skoloms padengti – nauja paskola bus tik dar viena našta. Tokiu atveju, geriau ieškoti naujų klientų, investuotojų, konsultuotis su verslo konsultantais. Išsiaiškinti, kodėl jūsų verslas nėra pelningas. Galbūt kažką reikia keisti, gal produktas nėra paklausus, didelė konkurencija. Atlikus tam tikrus pakeitimus, patobulinimus, galbūt jums pavyks išsimokėti paskolą ir be refinansavimo.

Įmonės pelningumas

Finansininkai be abejo norės sužinoti, kaip sekasi jūsų įmonei, kokia jos finansinė padėtis? Taigi, būkite pasiruošę atsakyti į šiuos klausimus ir įtikinti, kad jūsų veikla neša pelną. Teigiamą metų apyvartą įrodantys dokumentai ir teigiama įmonės vadovo kredito istorija būtų privalumas. Finansų specialistai norės įsitikinti, kad verslo paskola bus panaudota verslo augimui, našumui didinti.

Šiuo metu, mūsų duomenimis, vidutinė įmonių skolinimosi suma apyvartinėms reikmėms yra 4-5 tūkst. eurų“, – sako verslą finansuojančios įmonės „Noviti Finance“ vadovas Linas Armalys. Tokiu atveju greičiausiai gausite verslo paskolą geromis sąlygomis iš alternatyvių finansavimo šaltinių, o ne iš bankų ar kredito unijų. Verslininkui dažnai svarbu yra pinigus gauti greitai, pavyzdžiui sugedus įrangai, ar ką tik gavus stambų užsakymą. „Noviti Finance“ verslo paskola gali būti išduota 1 darbo dienos bėgyje.

Rašyti komentarą