Vonios remontas – vonių restauravimas

parašė , 2013-03-15 12:41

Kada vonių restauravimas yra reikalingas?

Tada, kai atpalaiduojanti vonia su putomis nebeteikia tokio komforto, koks buvo jaučiamas anksčiau, vertėtų susimąstyti apie tai, kas gali atstumti jus nuo tokio malonumo. Dažniausiai pakitimai pastebimi dviem pojūčiais: rega ir lytėjimu. Nėra nieko baisiau nei vos įžengus į vonią pastebimas ryškus vonios spalvos pakitimas. Tai gali būti gelstelėjusi vonios spalva, ar net dar blogiau – nuo ilgo naudojimo apsinešusi rudomis rūdelėmis. O ką jau kalbėti apie šiurkštumą, susidariusį visame vonios paviršiuje. Šie du faktoriai sukelia šiokį tokį pasibjaurėjimą savo vonia, tad dėl to vonių restauravimas užtikrina, kad vonios funkcija jus ir vėl tenkins be jokių nemalonių šalutinių potyrių.

Vonių restauravimas – ne naujiena

Vonios remontas

Vonios remontas - vonios restauravimas ir vonios atnaujinimas

Tokiu atnaujinimu yra užsiiminėjama jau nuo labai senų laikų. Pradininku laikomas elementariausias atkūrimo metodas – tai vonios nudažymas teptuku arba voleliu. Suprantama, kad taip atnaujinta vonia nepasižymėdavo ilgai išliekamu efektu (vos iki vienerių metų). Taip pat niekas nebuvo 100 % užtikrintas dėl darbo kokybės, kadangi užtepus dažų perteklių jie nubėga, taip pat, jei yra dažoma teptuku, kyla rizika, kad nuo teptuko ant vonios pasiliks vienas ar kitas šerelis, kurie savo ruožtu neužtikrins patikimo dažų laikymosi ant vonios paviršiaus. Todėl žmonės ieškojo kitų būdų, kuriais galėtų apsieiti be naujos vonios pirkimo, ir puikiai toliau naudotis senąja savo vonia.

Kitas dažymo metodas – kompresorius

Šis vonios restauravimas pasižymi tobulu nudažymu, tačiau jis turi ir savo kainą, kadangi purškiant dažus kompresoriumi į išorę patenka labai daug dažų dulkių, kurios yra pavojingos kvėpavimo takams. Tokiu būdu dažant vonią vienu purškimu vonia padengiama itin plonu sluoksniu, tad norint kokybiškai ją nudažyti reikia palaukti, kol nudžius pirmasis sluoksnis, ir tada purkšti antrąjį ir trečiąjį sluoksnius. Todėl toks restauravimo būdas užima šiek tiek daugiau laiko, tačiau rezultatas jaučiamas iki 3 metų.

Tobulumui nėra ribų

Kadangi šiuolaikinės technologijos nepaliauja mūsų stebinti savo nuolatos siūlomomis naujovėmis, bėgant metams jos padarė taip, kad vonių restauravimas taptų dar patikimesniu nei buvo iki šiol. Dabar yra siūloma vonią atnaujinti norimą dangą išliejant turbinos pagalba. Šis būdas ne tik tobulesnis savo galutinio produkto išvaizda, tačiau pasižymi saugumu žmogaus sveikatai, kadangi tokiu būdu naujinant vonią į aplinką neišsiskiria dažų dulkės. Ypač didelis dėmesys sutelkiamas ties kokybe. Bent 5 metus jūs nepastebėsite nei menkiausio defekto, kuris sukeltų jūsų pasipiktinimą tokiu vonių restauravimu.

Brangu – bet paprasta

Tiems, kurie nenori, kad vonių restauravimas ją naujintų tiesioginiu būdu, yra siūloma pasinaudoti akriliniais vonios įdėklais, kurie yra tiesiog įklijuojami tiesiai į senąją vonią. Pačio įdėklo storis nesiekia nei 1 cm, tad neturėtumėte jaudintis, kad jūsų vonia labai stipriai sumažės. Tai yra gan brangus malonumas, tačiau būsite užtikrinti, kad jūsų vonia bus it nauja dar mažiausiai 5 metus.

Reikalinga atitinkama priežiūra

Venkite itin stiprių valiklių, kadangi jie tik dar labiau pažeidžia paviršinį vonios sluoksnį – emalį. Prižiūrėdami savo vonios išvaizdą paprasčiausia kempine ir muilu jūs išlaikysite jos grožį ne vienerius metus.

Rašyti komentarą