Prostatos susirgimų profilaktika

parašė , 2016-05-08 22:29

Kiekvienas keturiasdešimt penkerių metų amžių perkopęs vyras vis dažniau susirūpina savi prostatos būkle. Ne paslaptis, kad prostata ir jos būklė lemia vyro pasitikėjimą savimi, normalaus lytinio gyvenimo kokybę ir psichologinę būseną. Nors jaunesnio amžiaus vyrams prostatos būklė paprastai nesudaro sunkumų, svarbu nuo jaunystės rūpintis savo vyriškumu. Šiandien plačiau pakalbėsime apie postatos tyrimus ir pagrindinius su šiuo organu susijusius susirgimus.

Prostatos tyrimai ir profilaktika

Prostatos susirgimaiMedicina Practica tyrimų laboratorija didelį dėmesį skiria vyrų sveikatos būklės tyrimams. Anot specialistų, siūlomas PSA profilaktinis tyrimas yra puiki proga išvengti sudėtingų sveikatos būklės sutrikimų ateityje. Atsiradus pirmiesiems prostatos sutrikimams, vyras paprastai apie tai nekalba, gali tapti drovus ir užsidaręs. Tokia reakcija yra suprantama, juk prostata savotiškai lemia vyro šeimos laimę, pasitikėjimą savimi, lytinio gyvenimo kokybę. Kodėl būtini profilaktiniai PSA tyrimai ilgai svarstyti nereikia. Pradėjus formuotis prostatos vėžiui, žmogus ilgą laiką nejaučia jokių požmių, o tai tampa puikia proga vėžiui išplisti. Plačiau pakalbėkime apie tai, aks yra toji PSA. Trumpai tariant, PSA vadinama prostatoje gaminama medžiaga, kurios tyrimas padeda įvertinti bet kokį prostatos veiklos pokytį. Tiesa, padidėjęs PSA kiekis krauyje dar nereiškia, kad vyras turi reikalą su onkologine liga, tai gali būti prostatos uždegimo ar išvešėjimo požymis. Kaip ten bebūtų, be profilaktinių tyrimų žmogui tai pajusti pačiam labai sudėtinga, todėl tiek patys vyrai, tiek jų moterys ir šeimos nariai turi rūpintis tinkama ligos profilaktika. O vėžiui atsirasti įtakos turi daugybė veiksniu. Jeigu vyras vartoja daug gyvulinės kilmės produktų, nėra fiziškai aktyvus, tai gali lemti hormoninės pusiausvyros sutrikimus. Kada jaučiamas didelis noras šlapintis, tačiau šlapiniosi metu patiriamas sunkumas, šlapimo srovė silpna ir trūkinėjanti, šlapime atsiranda kraujo priemašų, skauda nugaros sritį, kojas iš šlaunis, reikėtų sunerimti ir kreiptis į specialistus. Kaip ten bebūtų, net ir radus vėžio užuomazgų reikia neprarasti vilties ir žinoti, akd šiandien vėžys dar yra viena lengviausiai įveikiamų onkologinių ligų, su kuria reikia kovoti skubiai, tiesiog visada yra svarbiausia tinkama ligos profilaktika, ankstyva diagnozė, nes nieko nėra sudėtingiau nei gydyti jau įsisenėjusią ligą.

Algirdo istorija

Šiandien medicina gali neįtikėtinus dalykus. Plastine chirurgija galima pašalinti įvairiausius defektus, siekti pačių geriausių išvaidos pokyčių. Deja, su vėžiu kovoti efektyvių vaistų dar nėra. Kiekvienas gydytojas pasakytų, kad kiekvienos onkologinės ligos „geriausi draugai“ yra nesveikas gyvenimo būdas, stresas, žalingi įpročiai ir svarbiausia – abejingumas sau. Kiekvienas mano, kad nelaimė yra toli ir nepsiekiama, kol tai nepaliečia artimųjų arba paties. Onkologinės ligos dažnao nesirenka pagal amžių. Piniginį statusą, jos kerta iš pasalų tokiu laiku, kada mažiausiai to tikiesi. Taigi, visada svarbu periodiškai atlikti profilaktinius tyrimus ir paskatinti tai daryti sau brangius žmones. Penkiasdešimtmetis Algirdas iš Kauno rajono niekada nesiskundė savo sveikatūs būkle. Retai kada sergantis vyras juokaudavo, kad kad ligos nuo jo kaip vanduo nuo žąsies nutekėdavo. Ko gero jis ir nebūtų nieko įtaręs, jeigu viena pažįstama gydytoja nebūtų pasiūliusi nemokamai atlikti PSA tyrimą vienos medicinos įstaigos organizuojamos akcijos metu. Kraujo rodikliai buvo blogi ir paaiškėjo diagnozė, kurios Algirdas tikėjosi mažiausiai – jam prostatos vėžys. Gerai tai, kad profilaktinis tyrimas buvo atliktas ankstyvoje vėžio stadijoje, todėl pakako chirurgiškai pašalinti ligos židinė. Dabar vyras kiekvienais metais atlieka profilaktinius kraujo tyrimus, stebi, ar rodikliai kraujyje nesikeičia. Algirdas visiems vyrams pataria labiau rūpintis prostata, nes nuo jos priklauso daugybė kokybiško gyvenimo veiksnių.

Rašyti komentarą