Saulės elektrinės verslui 2020 metais

parašė , 2020-02-02 22:51

Verslo atstovai yra skatinami naudoti atsinaujinančius energijos išteklius ir kviečiami teikti paraiškas finansuoti projektus pagal priemonę „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ Tai priemonė, skirta pramonės įmonėms, skatinanti gaminti ir naudoti energiją iš atsinaujinančių išteklių. Paraiškas galima teikti iki 2020 metų balandžio 20 dienos. Numatytas finansavimas 1 650 000, 00 eurų. Saulės elektrinės verslui tai puikus būdas išnaudoti saulės energiją pramonės įmonėms. Jos gamina energiją visiškai nekenksmingu aplinkai būdu. Todėl pramonės įmonių atstovai, įsirengę saulės jėgaines ne tik sutaupys ilgalaikėje perspektyvoje, bet ir prisidės prie aplinkos taršos mažinimo.

Vis dar galima išgirsti nuomonę, kad saulės Lietuvoje yra per mažai, todėl jėgainių statyba neapsimoka. Nuo balandžio iki spalio mėnesio jėgainės gali pagaminti energijos perteklių, kuris bus saugomas tinkluose, žiemą elektros energijos bus pagaminama mažiau, tačiau tada galima naudoti tą sukauptą energiją.

Saulės elektrinės padeda sutaupyti

Ar tikrai saulės elektrinės verslui padeda sutaupyti? Apžvelgsime kelis pavyzdžius. UAB „Saulės Grąža“ 2019 metais laimėjo konkursą 50 kWh saulės elektrinės įrengimui Plungės rajono savivaldybės ligoninėje. Darbai buvo pradėti balandžio 30 dieną, o jau birželio 22 – naujoji elektrinė pradėjo gaminti elektros energiją. Įrengta duomenų stebėjimo ir kaupimo sistema. Planuojama, kad ši elektrinė per metus pagamins 5000 kWh elektros energijos. Ligoninės išlaidos elektrai per metus sumažės 6500 eurų.

Didžiausią saulės elektrinę pramonės įmonei „Saulės Grąža“ specialistai sumontavo Kaune. Tai buvo patirties reikalaujantis projektas, nes saulės modulius reikėjo įrengti ant skirtingų statinių stogų ir skirtingų pastatų krypčių. „Saulės Grąža“ inžinerinis sprendimas leido maksimaliai išnaudoti stogų plotą ir įrengti 30 procentų galingesnę elektrinę. Ši saulės jėgainė gamina daugiau elektros energijos, negu sunaudojama, todėl likutį galima parduoti.

2019 metais buvo įgyvendintas dar vienas projektas pramonės įmonei „Traidenis“. Įrengta 100 kW galingumo saulės elektrinė. Klientas džiaugiasi sėkmingu bendradarbiavimu.

Paramą gali gauti ne tik stambios pramoninės įmonės, bet ir smulkios bei vidutinės gamybinės įmonės, kurios veikia ne trumpiau nei 3 metus.

Rašyti komentarą