Tinklas, sąsaja ir paketo pralaidumo atlikimo pagrindai

parašė , 2014-03-08 17:40

Pralaidumo Pagrindai

Paketo pralaidumas yra skaičius bitų per sekundę (bps) ar paketus per sekundę (pps) nusiųstas ir gautas tarp šaltinio ir maršruto. Yra trys pirmini pralaidumo tipai, kurie paveikia tinklo atlikimą. Jie apima tinklą, prietaisą ir sąsajos pralaidumą. Pralaidumas yra dažnai reiškiamas kaip 5 minučių vidurkis ir svyruoja su tinklo sąlygomis. Bendras pralaidumas yra paveiktas visų tinklo prietaisų tarp darbalaukio ir serverio. Tipiški komponentai, kurie paveikia tinklo pralaidumą apima prietaiso gebėjimą, dydžio keičiamumą ir tinklo interfeiso greitį. Sąsajos pralaidumas yra kiekis duomenų, persiųstų bps ar pps per pastovų periodą per universiteto teritoriją ar IŠBLYŠKUSIĄ sąsają. Sąsajos galėjo apimti jungiklį, kad perjungtų, perjungti į internetinio ryšio paskirstytoją, perjungti į serverį ir IŠBLYŠKUSIAS žiedines trasas
Sąsajos pralaidumas yra nustatytas interfeiso ir sąsajos greičio tam, kad leistų bitus dalimis ir persiųsti jiems per uplink. Sąsajos juostos pločio panaudojimas yra metrinis, kuris yra apskaičiuotas, naudodamas pralaidumą ir sąsajos greitį.

Prietaiso pralaidumas yra išreikštas kaip bendras perjungimo gebėjimas (bps). Prietaisai yra dažnai vertinami su jungiamosios plokštės audinio gebėjimu ir tarpmodulio perjungimo gebėjimu. Tai dažnai svarbiau nuo atlikimo perspektyvos jungikliams, kuriuos bendras eismas dalijime ir branduolyje perjungia.

Tinklo pralaidumas yra rezultatas ir sąsajos ir prietaiso pralaidumo. Tinklo prietaiso pralaidumas yra dažnai vertinamas pagrįstas blogiausiu atvejo minimumu 64 baitų paketo dydis. Tai yra reklamuoto pralaidumo reitingo priežastis su minimaliu pralaidumo atlikimu. Didesnis paketo dydis, tipiškas daugumos tinklo eismo, turės aukštesnį bps pralaidumo reitingą. Paketo dydis todėl turi reikšmingą pralaidumo padarinį. Dauguma paraiškų šiandien naudoja įvairovę paketo dydžių su vidutiniu dydžiu, daug didesniu negu 64 baitai.

TCP gauna langą (RWIN), dydis turi reikšmingiausią sąsajos ir tinklo pralaidumo padarinį. Padarinys TCP lango dydžio ant IŠBLYŠKĘS visur yra geras pavyzdys. Paketo pralaidumas per IŠBLYŠKUSIĄ žiedinę trasą, pavyzdžiui, yra paveiktas TCP lango dydžio ir kelionės pirmyn ir atgal laikas (RTT) latencija. TCP langas surūšiuoja pakeitimus pagal dydį su svyravimu su tinklo sąlygomis. Finansinių įsipareigojimų nevykdymas pradinis susigrūdimo TCP lango dydis yra 3 x PONIOS (4380 baitų). Tai pagrįsta RFC tačiau, kuris gali pakeisti tarp pardavėjo TCP krūvos ištesėjimą.

TCP gauna langą, yra padidintas į tradicinį 65 535 baitų maksimumą ar kol tinklo susigrūdimas įvyksta. RTT latencijos kiekis yra paveiktas pastovių ir kintamų tinklo užlaikymų. Latencija ir pralaidumas per universiteto teritorijos perjungtą tinklą duomenų centre yra šalia Ethernet praktinių ribų su 2 msec RTT latencija. Pavyzdžiui, naudojimas maksimumo TCP RWIN 65 535 baitų, padalytų 2 msec tinklo latenciją, yra maždaug 262 Mbps. Tai yra perjungimo infrastruktūrai, kuri yra Gigabit greitis (1000 Mbps), TCP maksimalus lango dydis yra apribojimo faktorius pralaidumui. TCP Langas, Matuojantis ypatybę, didina maksimalų TCP lango dydį nuo 65 535 baitų į 1 GIGABAITĄ (1 000 000 000 baitų) didelio greičio sąsajoms. Pažymėkite, kad Lango Matavimas yra suprojektuotas didelio greičio sąsajoms su aukšta latencija geriausiems rezultatams.

Universiteto teritorijos Pralaidumas

Tai yra universiteto teritorijos infrastruktūros pralaidumo pavyzdys, naudojant maksimalų TCP lango dydį 65 535 baitų ir RTT 2 msec latencija.

universiteto teritorijos pralaidumas = TCP lango dydis (baitai) x 8 bitai/baitai / RTT (sec)

= 65 535 baitai x 8 bitai/baitai / 0.040 sec

= 262 Mbps

= 26 % Gigabit sąsajos panaudojimas (1000 Mbps)

IŠBLYŠKĘS Sąsajos Pralaidumas

Tai yra IŠBLYŠKUSIO sąsajos pralaidumo skaičiavimo pavyzdys, naudojant vidutinį TCP lango dydį baitų ir RTT 150 msec latencija. Pirminė sumažinto pralaidumo priežastis čia yra RTT latencija. Susigrūdimas ant lėtesnės T1 sąsajos sukels mažesnį TCP langą, ir tai paveikia pralaidumą.

IŠBLYŠKĘS sąsajos pralaidumas = TCP lango dydis (baitai) / RTT (sec)

= 11680 baitų x 8 bitai/baitai / 0.150 sec

= 622 933 bps

= 40 % T1 žiedinės trasos panaudojimas (1 544 000 bps)

Jungiklio Prietaiso Pralaidumas

Tai yra pavyzdys maksimalaus siunčiamo normos skaičiavimo Cisco jungikliui su 48 Gigabit uostais. Cisco naudoja 84 baitų paketą (rėmas) dydis blogiausiems atvejo atlikimo skaičiavimams.

1 000 000 000 (GE) bps / 8 bitai/baitai = 125 Mbps

125 Mbps / 84 baitų paketas = 1.5 Mpps

siuntimas normos = 1.5 Mpps x 48 GE uostai = 72 Mpps

Copyright © 2013 Shaun L. Hummel Visos teisės priklauso autoriui

Rašyti komentarą