4 dalykai kuriuos turėtumėte žinoti apie vartojimo kreditus

parašė , 2019-07-27 19:32

Vartojimo kreditaiVartojimo kreditai dažniausiai gali būti labai geras pasirinkimas, ypač jei jums reikia pinigų tam tikram tikslui. Tačiau yra daug veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti nustatant jums tinkamą kredito tipą.

1. Kaip veikia vartojimo kreditai?

Pasiskolę tam tikrą jums reikalingą pinigų sumą, ją trėsite grąžinti su palūkanomis per mėnesines įmokas visu paskolos galiojimo laikotarpiu, kuris paprastai svyruoja nuo 12 iki 84 mėnesių. Kai sumokėsite visą paskolą, paskyra bus uždaryta ir jums nieko papildomai mokėti nebereikės. Jei jums reikės daugiau pinigų, turite kreiptis dėl naujos paskolos. Svarbu galvoti apie tai, kodėl jums reikia pinigų, ir tada pasirinkti tinkamiausią paskolos rūšį, atsižvelgiant į dabartinę finansinę padėtį, apsvarstyti galimus finansinius pokyčius paskolos atidavimo laikotarpiu.

2. Kur galite gauti vartojimo kreditą?

Bankai tikriausiai yra viena iš pirmųjų vietų, apie kurias pagalvojate kai svarstote, kur kreiptis dėl vartojimo kredito. Tačiau jie nėra vienintelis skolintojas, teikiantis vartojimo kreditus žmonėms. Kredito unijos, vartotojų finansų bendrovės, internetiniai skolintojai ir tarpusavio skolintojai (P2P skolinimas) taip pat siūlo kreditus kvalifikuotiems pareiškėjams, tačiau jų skolinimo palūkanos dažnai skiriasi nuo bankų.

3. Poveikis jūsų kredito balams

Kai kreipiatės dėl paskolos, skolintojas panaudos jūsų kredito istoriją kaip paraiškų teikimo proceso dalį. Tokie nagrinėjimai paprastai sumažina jūsų kredito balus keliais punktais. Tačiau prieš kreipiantis dėl paskolos kyla klausimas: kiek laiko šie nagrinėjimai liks mano kredito istorijoje? Dažniausiai istorija apie jūsų kredito ataskaitas lieka apie dvejus metus. Kai ieškote geriausio varianto, kai kurie skolintojai, su kuriais jau esate bendradarbiavę, peržiūrės jūsų kreditą. Tai vadinama „lengva užklausa“ ir neturi įtakos jūsų kredito balams.

4. Palūkanų normos ir kiti mokesčiai

Palūkanų normos ir mokesčiai yra pagrindinis kriterijus, nuo kurio priklauso, kiek sumokate per visą paskolos laiką. Kerpiantis dėl paskolos pas skirtingus skolintojus palūkanų normos ir mokesčiai gali skirtis labai dideliu skirtumu. Štai keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti prieš pasirašant sutartį dėl paskolos:

  • Palūkanų normos: Šie skaičiai paprastai svyruoja nuo maždaug 5% iki 36%, priklausomai nuo skolintojo ir jūsų kredito istorijos ir kredito balų. Lengviau tariant, kuo geresnė jūsų kredito istorija, tuo mažesnė bus jūsų palūkanų norma. Kuo ilgesnis bus jūsų paskolos terminas, tuo daugiau palūkanų mokėsite.
  • Pradiniai mokesčiai: Kai kurie skolintojai papildomai ima mokestį už paskolos dokumentų tvarkymo išlaidas. Pradinio mokesčio dydis paprastai svyruoja nuo 1 iki 6% paskolos sumos ir jis turi būti sumokamas dar prieš gaunant paskolą.
  • Išankstinio apmokėjimo sankcijos: Kai kurie skolintojai ima mokestį, jeigu jūs iš anksto sumokėsite savo paskolą, nes išankstinis grąžinimas reiškia, kad skolintojai praranda tam tikrą palūkaną procentą, kurį jie būtų uždirbę, jei paskolą būtumėte grąžine laiku.

Nors vartojimo kreditas gali būti labai geras pasirinkimas, norint įgyvendinti tam tikrus siekius, jos gavimas nėra toks paprastas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Prieš pasirašydami dokumentus, apsvarstykite galimybę pridėti visas su paskola susijusias išlaidas, o ne tik palūkanų normą, kad nustatytumėte bendrą pinigų sumą, už kurią turėsite sumokėti ir dar kartą pagalvokite, ar šios paskolos jums tikrai reikia. Svarbu apsvarstyti kiekvieną aspektą, pridėti visus papildomus mokesčius ir tik tuomet padaryti galutinį sprendimą ir padėti parašą puslapio apačioje.

Rašyti komentarą