Vonios restauravimas klaipedoje

Dantų implantacija

parašė , 2013-03-19 19:39

Neretai pasigirsta teiginių, kad viena iš odontologijos atšakų – dantų implantacija – ilgaamžis protezavimo būdas. Juk šį titulą norėtųsi prikabinti senesnius laikus menantiems protezams. Visgi pastarieji jau kiek senstelėję, o dabar didelio dėmesio verta dantų implantacija. Na, o ilgaamžiškumo klausimą išsiaiškinsime palaipsniui.

Dantų protezavimas paprastai asocijuojasi su patogumu ir visapusišku mėgavimusi gyvenimu, tačiau, kaip minėta, protezai nebe tokie populiarūs. Su jais konkuruoja dantų implantai. Pastaroji generuoja daugiau pliusų nei protezai, tad populiarumą paaiškinti nėra sunku. Na, o prie to dar prisideda ir sąsajos su ilgaamžiškumu. Kalbant rimtai, ši informacija ne iš piršto laužta. Įrodyta, kad dantų implantacija – patvarus estetikos ir funkcionalumo sugrąžinimas. Vis dėlto ilgaamžiškumas pasiekiamas tik tuo atveju, jei pacientas tinkamai rūpinasi savo burnos higiena. Kad pastaroji būtų nepriekaištinga, galima pasikonsultuoti su specialistais. Būtent efektyvi burnos higiena – raktas į neblėstantį patvarumą. Gydytojai akcentuoja, kad dantų implantai ilgaamžiškumu pasižymi tada, kai kontroliuojama higiena. Tai apima ne tik dantų valymą namuose, bet ir specialistų įvertinimus.

Dantų implantacija

Dantų implantacija

Vien kruopštus implantavimo procesas leidžia suprasti, kad dantų implantacija atliekama ne tam, kad po savaitės pacientas skųstųsi susidėvėjusiais implantais. Beje, pats gydymas atliekamas skirtingais atvejais – kai trūksta vieno danties, kelių dantų, arba jų žmogus neturi visai. Derėtų trumpai aptarti kiekvieną.

Dantų implantacija, kai trūksta dantų, tikrai aktuali tema. Šis atvejis kiek brangesnis ir sudėtingesnis (jei lygintume su vieno danties implantavimu). Na, o kai trūksta vieno danties, gydymas paprastesnis. Odontologas paima dantų įspaudus, pagaminama ir tvirtinama dantų karūnėlė. Ši dantų implantacija, nors ir lengvesnė, tačiau lygiai taip pat vertinama. Žinoma, kartais žandikaulyje visai nebūna dantų. Tuomet procedūra skiriasi tuo, jog naudojama ne karūnėlė, o lankas. Šiaip ar taip rezultatas džiugina.

Kadangi dantų implantavimas laikoma komfortiškesne procedūra nei protezavimas, labai svarbus ir minėtas ilgaamžiškas naudojimas. Juk kitaip implantai nebūtų vertinami taip palankiai. Kad tikrai pasitvirtintų teiginys, jog dantų implantavimas yra ilgaamžis protezavimo būdas, svarbus paciento ir gydytojo įdėtas darbas. Profesionalus savo srities specialistas turėtų patikrinti, ar nepastebima akmenų susidarymo, taip pat apžiūrėti, ar implantai stabiliai laikosi. Kas tam tikrą nustatytą laikotarpį (kas metus – pusantrų) pacientui reikia profilaktiškai pasitikrinti ir paneigti arba patvirtinti gandus, jog dantų implantacija – ilgaamžė procedūra. Vizitų metu atliekama rentgenograma. Patys protezai (jei kalbama apie tuos, kurie laikomi sraigteliais) bent vieną kartą per metus turėtų būti nuimami (žinoma, šį veiksmą atlieka dantų gydytojas).

Verta pamąstyti – jei po to, kai atlikta dantų implantacija, vizitai pas gydytoją skaičiuojami ne savaitėmis ar mėnesiais, o metais,  vadinasi, procedūra iš tiesų yra ilgaamžė ir džiuginanti patvarumu.