Gėlės – būdas papuošti vestuves

parašė , 2019-03-11 13:33

Gėlės prie jūrosVasaros sezono metu geliu pristatymas Klaipeda ar kituose miestuose itin padažnėja, ypač gausūs užsakymai. Mat vasara – populiariausias laikas vestuvėms. Visi nori švęsti esant geram orui, o lietuviai labai vertina savo trumpą ir gražią vasarą, tad dauguma tada ir susituokia. Kokios vestuvės be gėlių? Atsakykite, jeigu tokiose buvote. Bet, ko gero, jeigu esate buvę vestuvėse, jose buvo ir gėlių. Tad pakalbėkime plačiau apie vestuvių ir gėlių ryšį.

Populiarėja vestuvių dekoravimo būdas – tik gėlėmis

Dažniausiai per vestuves ant stalų būna pamerkta kažkiek gėlių, tad geles i namus Vilniuje pigiai gali būti tiekiamos prieš šventę ir vėliau vežamos, kur reikia. Tačiau populiarėja ir itin daug gėlių vestuvėms numatantys žmonės. Kai kurie nori puošti viską tik gėlėmis ir nenaudoti išvis jokių kitų puošybos priemonių. Kuomet vestuvėms naudojamos tik gėlės, tada iš tiesų sukuriamas didingas efektas: meilės, gyvybės ir grožio, gamtos simbiozės. Aišku, kai kas tą pačią dekoravimo sistemą naudoja krikštynoms, tuomet šventė būna kiek kitokia, dar labiau susijusi su gyvybe, ir gėlės tuomet dar labiau tinka. Dažniausiai vestuvėms gėlėmis puošiama kuriant iš jų pynes ir apvyniojant specialias arkas, sienas iš tinklelio, dėstant gėles ant stalų, barstant žiedlapius ir kt.

Tuokiamasi ir gyvų gėlių laukuose, botanikos soduose

Kai kurie žmonės teikia pirmenybę vestuvėms gamtoje, nes visgi labai nori būti augalų, grožio apsuptyje, tačiau labiau vertina galimybę tą grožį matyti gyvą, nenuskintą. Aišku tuomet kiek sunkiau suorganizuoti, kad atvyktų į gamtą santuoką registruojantis žmogus, taip pat gali kilti problemų dėl oro, jeigu nebūsite pasiruošę. Visuomet lengviau švęsti ir daryti santuoką ten, kur viskas po stogu ir iš anksto suplanuota. Todėl ir gėlės paprastai tokioms šventėms yra perkamos jau paruoštos.

Nuotakos puokštė – vis dar svarbus vestuvių akcentas

Kol kas pačia populiariausia su gėlėmis susijusia tradicija vestuvių metu išlieka nuotakos puokštė. Gėlių simbolika iš istorijos teigia, kad nuotakos puokštė arba apskritai gėlės vestuvėms simbolizuodavo vaisingumą, kartu tai buvo natūralūs kvepalai, reikalingi nemaloniems kvapams užgožti, o taip pat ir natūralus bei gražus būdas pasipuošti. Vestuvinės puokštės tradicija yra populiari ir dabar, kai ka renkasi neįprastus variantus – kokią nors keistą šaką ar augalų vainikėlį. Bet dauguma nuotakų vestuvėms pageidauja tiesiog turėti gražią gėlių puokštę.

Rašyti komentarą