Kodėl reikia keisti auto stiklus

parašė , 2019-02-18 17:33

Jeigu manote, kad auto stiklai yra visada užtikrintas dalykas, ir mašinoje jie gali būti nepakeisti amžinai – galbūt klystate. Mat visgi yra specialių situacijų, kada auto stiklus būtinai reikia pakeisti naujais.

Po avarijų, sutrenkimų

Naujas stiklas automobiliuiAkivaizdu, kad remontuoja autobusų stiklus meistrai po avarijų, kuomet stiklas įskyla arba išvis subyra, sudaužomas. Tuomet nukenčia ir daugiau automobilio dalių ir tenka remontuoti ir jas. Tačiau apie tai, kad subyrėjus per avariją tikslui, reikės jį keisti, negali būti net abejonių – jūs ir taip tai žinote.

Gali įskilti dėl akmenuko iš ratų

Mažiau apie tai pagalvosite, kad auto stiklus gali tekti keisti tada, kai iš priekio važiuojanti mašina iš po ratų mesteli akmenuką jums į priekinį stiklą. Taip nutinka dažniausiai pavasarį, kuomet nutirpsta ir sniegas, ir druskos mėtosi ant kelio, kaip ir tam tikruose keliuose smėliai, žvyras. Kas anksčiau mažino slidumą, vėliau tampa neprognozuojamai iš po ratų trykštančia skalda. Tai viena iš priežasčių, kodėl geriau pasilaikyti saugaus atstumo, važiuojant tokiais keliais. Taip pat ir žvyrkeliais, keliais be betono ar asfalto dangos. Įskilus stiklui, įtrūkimas gali plėstis. Be to, įskilimas iškart taip susilpnina stiklą, kad pastarasis tampa nebe atsparus daugybei dalykų, ir jums tuomet reikia galvoti, kaip jį paversti atsparesniu. O išeitis yra arba stiklo kokybiškas remontas, arba keitimas.

Po įsilaužimo

Priekinis stiklas yra laminuotas, o šoniniai tik grūdinti, dėl to jie lengvai išdaužiami ir stiklų kamuoliukai pažyra po visą saloną. Tai klasikinis įsilaužimo būdas, apvagiant mašinas. Jeigu automobilyje paliekate tokių vertingų ir gerai matomų daiktų kaip įrankiai, kompiuteris, rankinė, magnetola – gali būti, kad čia netrukus įsilauš vagis ir paims tą, ką matė. Dėl to reikia stengtis nestatyti mašinų nuošaliose vietose. Aišku, iškūlus stiklą, reikės jį pakeisti. Tai nėra taip brangu, bet visgi nemalonu, kad tenka remontuoti mašiną.

Keičiant stiklų tipą

Kiti auto savininkai keičia automobilių stiklus tiesiog tuomet, kada keičia patį stiklų tipą. Galbūt iš paprasto į tamsintą. Galbūt iš grūdinto į laminuotą, siekiant dar didesnio saugumo. Kai kuriais atvejais stiklas gali būti keičiamas ir apskritai į kažkokį neperšaunamą, jeigu yra toks poreikis, tarkime, policijos automobiliui ar kitų tarnybų mašinoms. Tad priežasčių keisti auto stiklus yra nemažai, tik reikia susirasti gerus meistrus, kurie padarytų tokius darbus.

Rašyti komentarą