Kreditai – išsigelbėjimas?

parašė , 2013-10-05 11:59

Turbūt ne kartą esate girdėję apie "greituosius kreditus"? Vieni teigia, kad kreditas – tikras išsigelbėjimas, kai reikia pinigų greitai, kiti sako, kad tai – "tiesiog virvė po kaklu". Tačiau, kaip viskas yra iš tikrųjų?

kreditaiPaprastai tie, kurie teigia, kad kreditai yra tiesiog kažkoks blogis, turbūt paprasčiausiai neįstengė pasiskolintos sumos reikiamu laiku. O tai tikrai gali būti tikras "kirvis". Visų pirma, kreditai kainuoja nemažai. Kartais, žinoma, skelbiama, kad pirmas kreditas nieko nekainuos, tačiau skolinantis antrą kartą pastebėsite, kad tai tikrai nėra taip pigu. Pavyzdžiui, jei pasiimate kreditą mėnesiui 200 litų, kreditas kainuos ,maždaug 20 litų. Taigi, tai tikrai nėra taip mažai. Žinoma, jei skolinatės dėl rimtų priežasčių, kreditas gali būti tikras išsigelbėjimas, tam tikrais atvejais kreditai gali būti tiesiog pati geriausia išeitis.

Vis dėlto, jei vėluojate grąžinti kreditą, skaičiuojami gana dideli delspinigiai (paprastai maždaug pusė procento nuo visos sumos). Žinoma, tikrai nieko baisaus, jei pavėluosite dieną ar dvi, tačiau per mėnesį tikrai gali susidaryti nemaža suma, lyginant su tuo, kiek pasiskolinote. Taip pat, pavėlavus grąžinti kreditą mėnesį, jūs įtraukiami į skolininkų bazę. Tuo vargai nesibaigia – jums nepavyks pasiskolinti ateityje ar pirkti daiktų išsimokėtinai. Tai, žinoma, gali sudaryti rimtų nepatogumų. Taip pat pinigai bus išieškoti priverstiniu būdu.

Tiems, kurie tikrai žino, kad įstengs grąžinti pasiskolintą sumą, baimintis tikrai nėra ko: tiesiog pasiskolini, kada reikia, o grąžini, kai jau turi pinigų. Žinoma, geriausia skolintis tokiu atveju, kai, pavyzdžiui, iki algos likę visai nedaug laiko, be to, esate užtikrinti, kad atlyginimas tikrai nevėluos.  Kreditas gali būti imamas tik tų žmonių, kurie tikrai žino, kad atlyginimą gaus laiku, priešingu atveju, gali dėl to ir nukentėti: kreditas bus negrąžintas laiku ne dėl jūsų kaltės, tačiau atsakyti teks jums.  Taigi, turite būti užtikrinti, kad atlyginimą tikrai gausite reikiamą dieną. Jei dvejojate, ar tikrai pinigai jus pasieks reikiamu metu, kreditą imkite ilgesniam laikui, taipapsidrausite nuo galimų netikėtumų.

Jei jaučiate, kad vėluosite grąžinti kreditą, paprastai jį galima prasitęsti, tačiau taip pat reikės pervesti tam tikrą mokestį. Tačiau tokią paslaugą siūlo ne visos kredito bendrovės. Taigi, būtinai perskaitykite sąlygas prieš pasiimdami kreditą, kad vėliau netektų sakyti, kad kreditai yra kažkas labai, labai blogo, tad nesiskolinkite spontaniškai.

Rašyti komentarą