A+ klasės mediniai langai – vertinantiems kokybę

parašė , 2018-02-05 22:47

Kaip žinia, nuo 2018 m. sausio 1 d. atsirado reikalavimas, kad naujai statomi gyvenamieji namai turi būti ne žemesnės, nei A+ energinio naudingumo klasės.

Statant A+ namus, kuriems reikia vis mažiau energijos ar tuo labiau pasyviam namui itin aktualu pasirinkti kokybiškus langus, kadangi jų plotas sudaro gana ženklią dalį viso pastato išorinių sienų plote. Ne paslaptis, kad šiuolaikiškame gerai apšiltintame name būtent per langus ir duris prarandame daugiausiai šilumos, todėl teisingai pasirinkus, bent šiek tiek galime sumažinti šilumos nuostolius. Statybos techninio reglamente STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ aiškiai nurodyta, kad A+ klasės gyvenamojo pastato langų ir durų šiluminio laidumo rodiklis turi būti ne didesnis nei 0,85 (W/(m²K).

Mediniai langai A+ klaseLango šiltumas pagrinde priklauso ne nuo rėmo, o nuo naudojamo stiklo paketo, sudarančio didžiąją dalį lango ploto. Todėl nenustebkite, jei langų gamintojai sakys, kad dideli vitrininiai langai yra šiltesni už mažus. Visgi tai bus tiesa tik tol, kol, pavyzdžiui, nebus palygintas pats šilčiausias langas su siena – šiluminė varža gali skirtis net 10 kartų lango nenaudai… Todėl mažiau šilumos nuostolių patirsite pasirinkę mažesnius ir sandaresnius langus, pavyzdžiui, nevarstomus.

Neverta klausti, šiltesni mediniai langai ar plastikiniai, nes daug kas priklauso nuo konkretaus gaminio. Mediniai langai A+ klase ar net tinkamumu pasyviam namui jau seniai nestebina, kaip ir plastikiniai. Dažnai abiejų gamyboje naudojami identiški stiklo paketai, plastikiniai termorėmeliai (dedami tarp stiklų). Stiklo paketai abiem atvejais užpildomi argono arba kriptono dujomis. Dažnu atveju langų pasirinkimas priklauso tik nuo pirkėjo biudžeto – mediniai yra šiek tiek brangesni, bet tai natūralu, nes perkamas aukštesnės kokybės gaminys. Žinoma, vis dar tebevyrauja seniai įsitvirtinę mitai, kad mediniai langai ir išsikraipo, ir neva juos dažnai perdažyti reikia. Visgi dažnu atveju medinis langas tarnauja net ilgiau nei plastikinis, iš vidaus jo perdažyti išvis netenka. Na, o iš lauko pusės perdažyti gali tekti tik kas 10-20 metų. Viską atperka tokio lango natūralumas ir, verta paminėti, didesnis nei plastikinių langų saugumas. Medinių langų savininkai pripažįsta, kad mediniai langai jiems teikia didesnį pasitenkinimą, žinant, kad namus puošia ekologiški, sveikatai palankesni daiktai.

Rašyti komentarą