Metro ethernet pagrindai išblyškusiai sujungimo galimybei

parašė , 2014-05-10 14:56

Bendras įspūdis

Didėjantis Metro populiarumas, Ethernet yra rezultatas kainos efektyvumo, tinkamumo ir vientiso protokolo perėjimo, kurį tai siūlo nuo universiteto teritorijos tinklo IŠBLYŠKUSIAM. Ethernet yra jau optimizuotas naudojimui su TCP/IP protokolu. Nėra jokio IŠBLYŠKUSIO protokolo perėjimo (handoff) į kitą IŠBLYŠKUSĮ protokolą tokį kaip SONET ar Nuoseklios T3 sąsajos pavyzdžiui. Su Metro Ethernet, nėra jokio reikalingumo nupirkti ir valdyti IŠBLYŠKUSĮ internetinio ryšio paskirstytoją. Daugumos įmonės kompanijų jau išdėstė didelį greitį Cisco internetinio ryšio paskirstytojai ir tinklo jungikliai su GE ir 10 GE interfeisų. Tie tas pats interfeisas gali būti panaudoti Metro Ethernet paslaugos. Be to, yra Cisco 3750M ir 3400ME jungikliai, optimizuoti ir suprojektuoti Metro Ethernet paslaugos
Santykinė kaina per Mbps Metro Ethernet žiedinė trasa yra pritrenkiančiai kainuota efektyvus palyginti su T1, T3 žiedinėmis trasomis ir SONET. Nenauda Metro Ethernet yra su ilgu laimikiu IŠBLYŠKUSI sujungimo galimybė. Dauguma paslaugų teikėjų siūlo paslaugas valstybinei ir multivalstybinei sujungimo galimybei. Paslaugų teikėjai išdėstė SONET per daug metų ir naudojimo kad su Metro Ethernet tinklo sujungimo galimybei nacionaliniu mastu. Metro Ethernet ir DWDM technologija daro tai gyvybinga alternatyva SONET ilgoms laimikio žiedinėms trasoms kaip paslaugų teikėjai, tęsiantys padidinti pluošto tinklo infrastruktūrą per šalį.

Metro Ethernet Components

Metro Ethernet tinklas apima kliento kraštą (CE) prietaisai, vartotojų tinklo interfeisas (UNI), paslaugų teikėjo krašto įranga (PE) ir tiekėjo branduolys (asmeninis kompiuteris) tinklo prietaisai.

Kliento Kraštas (CE)

Kliento Kraštas (CE) yra internetinio ryšio paskirstytojas ar jungiklis su Ethernet interfeisu, verčiau optimizuotu Metro Ethernet paslaugos. Kai kurios kompanijos dabar išdėsto Metro Ethernet nuo Cisco 6500 jungiklio Gigabit interfeisas. Gigabit uosto juostos plotis yra tada formuotas su QoS eismo formavimu, kad apribotų juostos plotį pagal paslaugų teikėją CIR, išrinktas kompanijos kaip paslaugos lygmens sutarties dalis.

Vartotojų Tinklo Interfeisas (UNI)

Tai yra ribų nustatymo punktas tarp to, ką klientas valdo ir ką paslaugų teikėjas valdo. Įvairių tinklo paslaugų vadyba yra apibrėžta UNI interfeiso į Metro Ethernet paslaugų teikėjas. Tos paslaugos apima QoS, saugumą, užšifravimą, ir taip toliau.

Tiekėjo Kraštas (PE)

Tiekėjo krašto įranga yra tipiškai vežėjo klasės prietaisas kad rezultatai šimtai Metro Ethernet ryšiai nuo klientų ant DWDM ar SONET tinklo ilgai laimikio sujungimo galimybei

Tiekėjo Branduolys (asmeninis kompiuteris)

Tiekėjo branduolio tinklas yra didelis greitis, DWDM ar SONET perjungė tinklą kad rezultatai ir pirmyn paketai nuo tūkstančių klientų, naudojančių vežėjo klasę DWDM perjungtas branduolys. Nėra tipiškai jokios kokybės paslaugos, pridėtos prie kliento paketų. Kliento tinklo srovė yra tunneled per branduolį, naudodama privatų VLAN, kur paketai yra persiųsti tiekėjo krašto internetinio ryšio paskirstytojui. Tiekėjo krašto internetinio ryšio paskirstytojas tada pirmyn paketai į kliento krašto internetinio ryšio paskirstytoją ar jungiklį.

Metro Ethernet Service Tipai

Čiabuvio Paslauga Ethernet

Čiabuvio paslauga Ethernet susideda iš Sluoksnio 2 galas prie galo čiabuvis Ethernet, signalizuojantis per Metro Ethernet tinklas kur pasiekiamas. Nėra jokio perėjimo paketų į bet kokį kitą IŠBLYŠKUSĮ protokolą ir jokį VLAN encapsulation reikalingas. Čiabuvio paslaugų Ethernet naudojimas yra daugiausia pasiekiamas sostinės sujungimo galimybei. Kaip atstumas tarp įstaigų padidėjimo, naudojimas IŠBLYŠKUSIO transporto tokio kaip SONET turi būti panaudotas. Eismo formavimas ar normos apribojimas paketų į CIR turi būti padaryti kliento krašte Ethernet interfeisas, kad įsitikintų, kad paketai nėra numesti paslaugų teikėjo.

Ethernet Privati Linija (EPL)

Ethernet Privati Linijos paslauga yra panaudotas, kad išdėstytų privačią liniją IŠBLYŠKUSI sujungimo galimybė per Metro tinklą. Tipiškai Ethernet paslauga persiųs paketus ilgam laimikiui SONET tinklas, kur Ethernet paketai yra įdėti į kapsulę SONET rėmuose.

Ethernet paketai yra apnuoginti nuo (de-encapsulated) SONET Tiekėjo Krašte (PE) įranga ir persiųsti vietiniam Metro paslaugų teikėjo tinklui. Ethernet privati linija yra panaši į bet kokią IŠBLYŠKUSIĄ sąsają, kur VLAN informacijos nenusiunčia tarp internetinio ryšio paskirstytojų. Paslaugų teikėjas daro normos apribojimą eismo, pagrįsto CIR, išrinktu kompanijos. CIR yra garantuota duomenų normos paslaugos lygmens sutartis su ISP. Eismo formavimas ar paketų normos apribojimas turi būti padaryti Kliento Krašte (CE) Ethernet interfeisas, kad įsitikintų, kad paketai nėra numesti paslaugų teikėjo. Kažkoks kitas pasirinkimas transportui apima Paketą per SONET (PoS) ir Elastingą Paketo Žiedą (RPR).

Ethernet Virtuali Privati Linija (EVPL)

Ethernet virtuali privati linijos paslauga yra išdėstyta trunking daugialypio VLANs per Metro tinklą. 802.1q encapsulation protokolas yra naujas standartas, kuris dirba su Cisco ir kita pardavėjo įranga. Kliento krašto prietaisas panaudoja 802.1q protokolas, kad pritvirtintų žymę prie kiekvieno Ethernet paketo su VLAN naryste prieš to per virtualų punktą siuntimą, kad parodytų Metro sąsają. QoS yra pritaikytas Kliento Krašte (CE) Ethernet interfeiso naudojimas per VLAN ar per Klasę per VLAN eismo formavimą.

Copyright © 2013 Shaun L. Hummel Visos teisės priklauso autoriui

Rašyti komentarą