Pasiruošimas prieš išvykstant į Norvegiją

parašė , 2017-04-29 08:31

Lietuva NorvegijaJeigu ketinate migruoti iš Lietuvos į Norvegiją, nes jau kalbos apie geras algas pasiekė ir jus, reikėtų iš anksto pasirūpinti keletu dalykų. Mat turėtumėte būti girdėję ir apie tuos, kurie išvažiuoja kone „pliki“, o paskui pasakoja, kaip jiems ten nepasisekė. Nepasisekė dėl to, kad iš anksto nepasirūpino tam tikrais dalykais. Kokias?

Kalbos mokymasis

Kelionės iš Lietuvos į Norvegiją tikslas bet kuriam migruoti norinčiam žmogui daug lengviau bus įkandamas, išmokus norvegų kalbą. Jeigu mokate anglų, tai lengvai išmoksite ir norvegų, ji tikrai yra nesunki. Be to, kalbos mokymasis pagerins jūsų smegenų veiklą. Pamatysite, ar jums tai patinka. Tai bus nedidelė įžanga į tą išvyką, kadangi taip darydami pamatysite, ar esate lankstus žmogus, ar galite taikytis prie pokyčių. Juk kalbos pakeitimas – vienas didžiausių pokyčių, koks tik gali nutikti gyvenime. O praktikoje norvegų kalba bus labai reikalinga, galėsite ten dirbti ir viskas bus gerai.

Kiti papildomi mokslai

Priklausomai nuo to, kokį darbą ten ketinate dirbti, reikėtų pasidomėti kitais papildomais mokslais. Ką jūs ten darysite, kas būsite? Dirbsite slaugytoja? Vertėtų įgyti slaugytojo diplomą Lietuvoje. Dirbsite kažką statybose? Pasimokykite profesinėje mokykloje. Tai, kiek laiko pasiruošimui skirsite būdami Lietuvoje, vėliau jums tiesiog su kaupu atsipirks. Gausite viską, ko reikia. Turėsite tiek, kiek norite turėti, ir viskas bus labai gerai.

Darbo paieškos

Galiausiai jums reikės galvoti dėl darbo paieškų. Reikėtų iš anksto susirasti darbo pasiūlymus. Aišku, niekas jūsų per atstumą neįdarbins, tačiau skriskite arba važiuokite į Norvegiją tada, kai turėsite bent vieną ar kelias konkrečias datas susitikimui dėl darbo. Norvegijoje viskas vyksta lėčiau, todėl jeigu dar tik pradėjote kažką kalbėti, tai nereiškia, kad darbo pokalbis bus greitai. Važiuokite ten, kai jau bus beveik žvirblis rankoje.

Kontaktai, bendruomenės kūrimas

Verta važiuoti ten, kur turite kontaktų, yra pažįstamų. Kita vertus, kartais kaip tik lietuviai jaučiasi nemaloniai, kai patenka į tokią pačią kaip gimtinėje bendruomenę, tik ji tarsi būna izoliuota kolonija.

Rašyti komentarą