Spalvoti kontaktiniai lęšiai: pliusai ir minusai

parašė , 2013-04-30 07:03

Moteris – gana nepastovi būtybė. Ypač jei kalba eina apie nuostabią išvaizdą. Šiandien ji nori būti karšta brunete, rytoj užsigeis virsti nekalta kaimo gyventoja, o poryt – tapti žaliaake vyrų vilioke. Atnaujinti garderobą, pakeisti plaukų spalvą ir šukuoseną, padaryti neįprastą makiažą yra gana lengva. Bet argi galima pakeisti akių spalvą? Naudojant spalvotus kontaktinius lęšius akims moteris gali keistis kada tik panorėjusi. Yra sukurti ir spalvoti lęšiai, kurie visiškai keičia natūralią savo savininkės akių spalvą, ir atspalvį suteikiantys, kurie natūralią akių spalvą padaro sodresnę ir žvilgsnis būna gilesnis. Gana paplitusi nuomonė apie tai, kad nešiojant lęšius supantis pasaulis būna tokios spalvos, kokios yra lęšiai, iš tikrųjų, tai tik mitas.

Egzistuoja galimybė
spalvotais kontaktiniais lęšiais akims koreguoti regėjimą. Šita aplinkybė kartais yra pats svariausias puošeivų argumentas dėl spalvotų kontaktinių lęšių. Akinių atsisakymas dėl kontaktinių lęšių, dar ir keičiančių akių spalvą, iš tiesų pasiteisina.

Be to, aiškus spalvotų kontaktinių lęšių pliusas – tai išsipildžiusi moters svajonė. Juk niekas nepadaro moters tokios laimingos, kaip iš kojų verčianti išvaizda veidrodyje.

Bet, nepaisant pliusų, spalvoti kontaktiniai lęšiai turi ir nemažai minusų, kuriuos privalo žinoti jų savininkės.

Spalvotų kontaktinių lęšių deguonies pralaidumas dėl dažiklio kiekio yra mažesnis nei paprastų lęšių. Būtent dėl to jų nevertėtų nešioti neišsiimant ilgiau 2–3 valandų. Tai, žinoma, nelabai patogu, jei vakarėlis, pavyzdžiui, tęsiasi nuo ryto iki vakaro.

Gali atsitikti ir taip, kad vyzdžio skersmuo yra šiek tiek didesnis nei nenudažyta centrinė lęšio dalis. Tokio nesutapimo atveju vaizdas gali būti šiek tiek susiliejęs.

Deja, spalvoti kontaktiniai lęšiai gali tikti ne visiems norintiems. Netgi jeigu žmogaus akys gerai priima paprastus, regėjimą koreguojančius lęšius, nėra jokios garantijos, kad dėl spalvotų kontaktinių lęšių vėliau nekils alergija, sudirginimas arba uždegimas.

Rašyti komentarą