Užbaigta istorija atm

parašė , 2012-02-11 08:10

ATMs, ar grynųjų pinigų mašinos kaip kai kurie žmonės aplink pasaulinį paklausimą juos, yra saugus, lengvas ir labai patogus būdas atsiimti pinigus iš jūsų banko sąskaitos. Šis metodas gauti prieigą prie grynųjų pinigų, kad ir kada tai tinka vartotojui padarė ATM viena iš populiariausių ir labiausiai panaudotų mašinų šiuolaikiniame pasaulyje.

Bet daug žmonių nežino to, kaip ATM ar grynųjų pinigų mašininiai darbai, ar kaip ar net kodėl tai buvo pradžioje sukurta. Išrastas 1967 Škotijos išradėjo, John Shepherd-Barron, kuris buvo įkvėptas šokolado spalvos pardavimo automatų, nusprendė, kad visuomenė galėjo būti geriau aptarnauta savipaslaugos mašinos, kuri galėjo paskirstyti grynuosius pinigus pastabose ir būti pasiekiamu 24/7. Dubliuotas Automatizuota Kasininko mašina, pirma šitų mašinų buvo atidaryta už šakos Barclays Banko, Enfilde, Londone tų pačių metų birželį
Nuo šitos mašinos, 1.7 milijonai ATMs buvo įdiegti visame pasaulyje. Išradimas buvo tiek novatoriškas, kad jis iš tikrųjų įvyko anksčiau už magnetinį ruožą, kuriuo tai surandama pabaigoj kiekvienos debetinės ar kreditinės kortelės, kadangi ankstyviausios mašinos panaudojo ypatingus čekius, su kuriais elgėsi su radioaktyviu junginiu, kuris buvo aptiktas mašinos ir paskui derėjo prieš 4 vienaženklio skaičiaus PIN ar Asmeninį Identifikavimo numerį. Atsitiktinai, 4 vienaženkliai skaičiai buvo pasirinkti greita spauda PIN skaičiui todėl, kad tai kaip ilgiausia virvelė skaičių, kuriuos Piemens-Barron’s žmona galėjo atsiminti tuo laiku. Piemenį-Barron vėliau apdovanojo prestižiniu Užsakymu Britanijos imperijos 2005 Naujųjų Metų Pasižymėjimo ženklų sąraše paslaugoms į bankininkystę. Piemuo-Barron mirė 2010 m. gegužės 84 metų amžiaus.

Tačiau, buvo kažkoks nesutarimo apsupimo Piemuo-Barron’s ATM pradžioje, kai konkuruojantis išradėjas, James Goodfellow vystėsi, alternatyvus ATM ketina, kad taip pat panaudojo PIN technologiją zidiniu kapsules – technologija, kurią Goodfellow išrado, tačiau, Piemens-Barron’s mašina buvo pirma dviejų buvusi panaudota ir įdiegta. Kas iš tikrųjų įdomu yra, kad Goodfellow projektai primena šiandienį ATMs daug artimiau negu Piemens-Barron’s originalūs projektai.

Tuo metu, kai ATMs buvo panaudoti ir įvertinti daugiau kaip 40 metų, labai lengva pražiūrėti juos ir laikyti juos savaime suprantamu, bet jie iš tikrųjų yra ganėtinai įdomūs prietaisai, kadangi nuo originalaus projekto naudoti čekį, kad gautų prieigą prie pinigų, banko klientas gali tiesiog padėti jų kreditą ar debetuoti kortelę į kortelės plyšį, ir paskui mašina leidžia jiems gauti prieigą prie jų banko sąskaitos tiesiog, kumščiuodama unikalų skaičių. Nuo grynųjų pinigų pašalinimo, kad užmokėtų sąskaitas, banko sąskaitos balanso tikrinimui, ATM yra lengvos bankininkystės įkūnijimas, kadangi klientas pasirenka tai, ką jie nori padaryti, ir ypač gerai, jei klientui reikia prieigos prie grynųjų pinigų paskubomis.

Taip kitas kartas jūs esate ATM, grynųjų pinigų mašinoje, duobėje sienoje, Automatizuotoje Bankininkystės Mašinoje ar tolimame paslaugos vienete, atsimenate, kad mašina, kurią jūs naudojate yra iš tikrųjų didelis technologijos, projektavimo ir originalumo žygdarbis.

Rašyti komentarą