Padangos žiemai

parašė , 2013-06-20 13:39

Greičiausiai bene kiekvienas vairuotojas su nerimu laukia kiekvienos žiemos. Žinoma, vieni jaučiasi itin užtikrinti savo sugebėjimais bei automobiliu, tačiau pripažįstama, jog esama situacijų, kai regis, net ir pats kvalifikuočiausias vairuotas negali išsisukti nuo avarijos. Šis reiškinys dažniausiai pastebimas šaltuoju metų laiku, žiemą, mat tada vairuotojams tenka išbandyti save bei savo automobilį išskirtinėmis sąlygomis. Sniego pūgos, bloginančios matomumą bei plikledis, ilginantis stabdymo kelią, sukelia daug eismo įvykių, kurių metu ne tik niokojamos mažinamos, tačiau ir sužeidžiami žmonės. Taigi, natūralu, jog tokioje situacijoje kyla klausimas, kaip apsisaugoti nuo nelaimės? Savaime suprantama, jog žmonės negali kontroliuoti oro sąlygų, tad vienintelis dalykas, kuriuo galima pasirūpinti tai automobilio veiksnumas. Važiuokite į gatves tik su techniškai tvarkingai automobiliais bei pasistenkite, jog jie būtų aprūpinti aukščiausios kokybės priedais. Žieminės padangos kiekvienais metais sukelia itin daug klausimų, tad kaip išsirinkti jums tinkantį variantą?

žieminės padangosVisų pirma jums reikia apsispręsti iš kur bus perkamos padangos. Šioje vietoje galite rinktis iš kelių variantų: dėvėtos, restauruotos arba naujos padangos. Smagu, jog kiekvienas vairuotojas gali rinktis iš kelių variantų ir pasirinkti tą, kuris atitinka ir kokybę ir kainą. Niekam ne paslaptis padangų kainos yra gana aukštos, tad turint tokią pasirinkimo galimybę, kiekvienas vairuotojas gali priimti reikiamą sprendimą. Visgi, jei renkatės ne naujas padangas, o naudotas, jums reikėtų būti itin budriems. Stenkitės atkreipti dėmesį į padangų protektoriaus gylį. Kai kurios naudotos žieminės padangos gali atrodyti lyg naujos ir atitikti aukščiausius standartus, na o kitos gali būti jau niekam ne reikalingos. Taigi, jei norite būti saugūs kelyje, nepamirškite įvertinti šio faktoriaus.

Dar vienas svarbus rodiklis, padedantis sutrumpinti stabdymo kelią – dygliai. Jei esate lankęsi padangų parduotuvėse ar žiūrinėjote skelbimus, greičiausiai pastebėjote, jog vienas iš galimų žieminių padangų variantų yra padangos su dygliais. Pastarieji yra sukurti specialiai šaltajam metų sezonui, kai nuolatos svyruoja temperatūra o kelio paviršius yra slidus. Svarstote, kam reikalingi dygliai? Pastarieji yra skirti tam, jog pagerintų automobilio sukibimą su kelio danga. Visa tai sutrumpina stabdymo kelią ir jūs galite jaustis daug saugiau. Slydimo atveju net ir geriausios žieminės padangos gali būti bevertės, jei padangų ir kelio dangos sukibimas prastas. Taigi, siekiant išvengti tokios situacijos, kai bene kiekvienas vairuotojas yra bejėgis, jums reikia rinktis žieminių padangų variantą su dygliais. Taip ne tik užtikrinsite savo ir keleivių saugumą, tačiau ir išvengsite bereikalingo nerimo kelyje.

Rašyti komentarą