Pagrindinė judėjimo kontrolė – absolute optinis encoders

parašė , 2012-01-07 22:07

Klausimas: Mums reikia tikslaus nustatymo rankenos padėties PLC / motorinė paraiška, kuri dažnai sustoja ir prasideda. Kokie nors pasiūlymai?

Atsakymas: tipiškas sprendimas įdiegtų absolute optinį encoder.

Gerai… Kodėl naudojimas Absolute vietoj Augančio Optinio Encoder?

Optiniai encoders yra prietaisai, pridėti prie variklių, gebančių mums pasakojimą, atstumas važiavo ir sukimosi greitis. Absolute rotacinė spausdinimo mašina encoders duoda rankenos tikrą padėtį ir greitį. Mažiau brangus augantis encoder tiktai informuoja atstumą apie judėjimą palyginti su variklio paskutine padėtimi.
Absolute Encoders

Absolute encoders yra tipiškai randamas paraiškose kur:

padėties duomenų turi būti išsaugoti po galingumo netekimo,

prietaisas auto dalys internetu yra neveiklus per ilgus periodus,

, prietaisas juda pagal lėtą normą (t.y. keliamieji kranai, vožtuvai ar vartai).

Jei jūs prisimenate, augantis encoder yra pulso prekystalis, kad poreikis būti ‘homed’ ar nurodė į tam tikrą punktą. Praraskite valdžią, ir ji turi būti iš naujo nurodyta.

Nustatymas Padėties po Galingumo netekimo

Absolute encoders sprendžia šią ‘homing’ problemą, tiesiogiai aprūpindamas unikalų ‘kodą’ kiekvieną padėtį nesvarbu kur rankenos pradžios ir sustojimai. Tradicinis absolute optinis encoder yra shafted pasodintas stiklinis diskas su koncentriniais drabuziu mada žiedais, apimtais iš keisti vaiskius ir matinius skyrius. Skyrių skaičius dvigubėja su kiekvienu žiedu, aprūpinančiu natūralų dvigubą pasunkinimą. Pulsas nuo kiekvieno žiedo yra tiestas į tinkamą bito vietą lygiagrečiame duomenų žodyje. Žiedų skaičius nustato dydį duomenų žodžio ir todėl kintančio sprendimo. Kad padidintų sprendimą – didina žiedų skaičių.

Pavyzdžiui: 1) Diskas su aštuoniomis eilėmis (8 bitai = 256 skaičiavimai) yra gebantis nuspręsti 360 laipsnių / 256 skaičiavimai/sukimasis = 1.4 laipsniai. 2) diskas su 12 žiedų paradise vilnius (12 bitų =4096 skaičiavimai) yra gebantis nuspręsti 360 laipsnių/4096 skaičiavimai/sukimasis = 0.087 laipsniai.

Kad įskaičiuotų dalis, infraraudonas spinduolis yra pasodintas ant vienos pusės kiekvieno tako ir infraraudono fototranzistoriaus (telefono ragelis) ant kito. Telefono ragelio produkciją perduoda į modulius, kurie izoliuoja kmu greiti keitimo dalių (bitai) nuo lėčiau PLC peržiūros norma.

Problemos įvyksta su natūraliais dvejetainiais kodais, kai perėjimas tarp matinių ir vaiskių dalių nevyksta tuo pačiu laiku tikslioms padėtims. Svarstykite hipotetinius keturis bitus encoder; per pakeitimus tarp padėčių, visi keturi bitai pakeis valstybę. Detektoriai pamatys netikrus duomenis. Stebėtojas nesugebės pasakyti, jei tai yra tikra padėtis, ar pereinamoji valstybė tarp padėčių. Jei produkcijos pašaras į nuoseklią sistemą tada sistema gali sukaupti neteisingą vertę. Išvengti šios problemos atspindėjo, kad dvejetainiai kodai (toks kaip Pilkas) yra naudoti. Pilkas ir jo išvestiniai žodžiai garantuoja, kad nuoseklios sekos padėtys skirsis prie tiktai vieno bito. Tai riboja maksimalią padėties klaidą iki vieno LSB (mažiausiai reikšmingas bitas). Dauguma PLC’s turi Pilkumą į dvigubą konversijos instrukciją, leidžiančią užkoduotus duomenis būti panaudoti kitur programoje.

Rašyti komentarą