Ar studijuoti geodeziją?

parašė , 2017-03-19 12:44

Kartais pamatę, kad geodeziniai matavimai kaina visai nemaža atliekama, jauni žmonės gali susimąstyti. O gal jiems verta studijuoti geodeziją? Gal tai ir neprasta mintis, mat tie, kas myli savo darbą, galėtų apie jį papasakoti daugiau. Tačiau kaip žinoti, ar būtumėte geras geodezininkas? Štai ką vertėtų žinoti, prieš nusprendžiant, ar studijuoti geodeziją.

Meilė žemei

GeodezijaGeriausi geodezininkai gali išpažinti meilę dviem dalykams: matematikai ir žemei. Jeigu jūs labai mėgstate vaikščioti laukais, nekenčiate tik sėdėti vienoje vietoje, jeigu jus domina reljefo sudėtis, gal būsite geras geodezininkas. Jeigu nuolat galvojate, o kas yra po jumis, kokie čia sluoksniai, ir kas ten giliau, po jais, kokios ten upės prasirausia? Jeigu taip domitės reljefu, gal geodezija ir bus jums lemtinga bei laiminga sritis.

Daug matematikos

Nemažai būtų kalbėti ir apie matematikos reikšmę. Jeigu dievinate žemę ir gamtą, dar nebūtinai jums kelias veda į geodeziją. Gal verčiau jums tiks rašyti eilėraščius apie laukus, o ne juos matuoti. Jeigu einate studijuoti geodezijos, turite būti genialūs matematikoje. Skaičiavimai ten yra nuolatinis darbas. Gal pačioje darbinėje praktikoje gausite tokias pareigas, kur skaičiavimų bus mažiau, tačiau studijų metu jums tikrai būtinai reikės daug skaičiuoti, eisite tikrus aukštosios matematikos kursus. Tad nuo matematikos tikrai nepabėgsite.

Mažiau vietos kūrybai

Galiausiai, geodezininkais norintieji tapti turėtų žinoti, kad tai yra „tiksliukų“ dalykas, ir vietos čia kūrybai nedaug. Tikslas visada bus nustatyti tikslumą be paklaidų. Apskaičiuoti ir suprasti, koks reljefas, kokie žemės sluoksniai, kas po jais. Kokio dydžio sklypai, kokie atstumai, aukščiai ir kt. Daug skaičiavimų, duomenų ir jų analizės – tokiose srityse dirbs geodezininkas, taigi, įkvepiančios ir kūrybingos veiklos kaip fizikų ar mokslininkų čia nebus tiek daug.

Darbas lauke arba su popieriais

Na o jeigu eisite po studijų dirbti pagal šią specialybę, tai reikės turėti kostiumą darbui biure ir guminius batus klampojimui po sklypą. Galėsite daryti arba tai, arba tai, o gal visus darbus suderinsite.

Rašyti komentarą