Namo šiltinimas: šykštus moka du kartus

parašė , 2017-03-13 23:24

Tas, kas statė namą, žino, kad statomas jis ne tik iš tvirčiausių statybinių medžiagų, bet ir iš popierių. Iki tol, kol įvyksta namo pridavimas, tenka nueiti sunkius ir vingiuotus kelius, mat reikia užtikrinti, jog namas atitiktų daugybę reikalavimų. Štai Petras sako, kad labai suklydo, nes statydamas namą per mažai pasirūpino popieriais, dėl to namo priduoti, kaip planavo nepavyko – namas buvo nepakankamai sandarus ir šiltas.

Stengėsi pastatyti kuo pigiau

Priduoti namąPetras sako, kad jis tiksliai nežinojo, kas yra energinio naudingumo sertifikatai ir kaip jie veikia, ir kodėl reikia taip namą šiltinti. Pinigų neturėjo labai daug ir sakė, kad jam svarbiausia yra žinoti, kad užteks visoms medžiagoms, kad stogas nevarvės ir bus virš galvos. Petras naudojo keletą senų rąstų, paimtų iš dar visai gero pastato, bet jau naudotų. Dalį, vienam namo galui, pirko naujų medžiagų. Jis nenorėjo išleisti visų įmanomų turėti pinigų namui, norėjosi juk ir daugiau kažką gyvenime nuveikti. Tačiau paaiškėjo, kad šykštus moka du kartus.

Pagailėjo šiltinimui

Blogiausia buvo tai, kad kai prasidėjo namo pridavimas, paaiškėjo, kad namas ne pakankamai sandarus. Petras labai nustebo ir sakė, kad tik tada realiai suprato kai kuriuos dalykus ir tai, dėl ko namą reikėjo šiltinti taip, kaip tą patarė daryti meistrai. Petras akmens vatą kai kur dėjo tik viena eile, o kai kur ir išvis nedėjo – jam svarbiausia buvo kažkiek apšiltinti, kitur pjuvenas supilti vietoje šiltinamosios medžiagos. Tačiau iš tiesų, norint užtikrinti namo sandarumą, tikrai būtina dėti būtent tas tikrai geras medžiagas, nes tik jos yra taip sukurtos, kad visiškai apšiltintų namą, užtikrintų sandarumą, apsaugotų nuo gaisro, gerai išsilaikytų bet kokiomis sąlygomis ir t. t.

Negavo reikiamo energinio sertifikato

Kadangi namas buvo pusiau kiauras, energinio naudingumo sertifikatai nebuvo Petrui palankūs. Namas negalėjo būti pripažintas kaip tinkamas gyvenamajai paskirčiai. Labai nusivylė Petras, nes čia tas pats kaip du kartus laikyti vairavimo egzaminą – ir susimokėti papildomai reikia, ir laiką gaišti.

Teko pratęsti statybas ir šiltinimą

Tad namo pridavimas jam pavyko tik iš antro karto. Teko Petrui atlupti kai kurias sistemas ir normaliai apšildyt. Termoviziniai tyrimai parodė konkrečias vietas, kur kas yra negerai ir taip paaiškėjo, ką reikia daryti, kaip ir kurias vietas šiltinti, kad namas būtų visiškai sandarus.

Rašyti komentarą