Kaip teisingai pasirinkti baldus namams

parašė , 2017-08-21 19:58

Šiuolaikinis žmogus didžiąją dalį savo laisvalaikio praleidžia namuose, todėl be abejo verta stengtis padaryti savo būstą kuo įmanoma gražesniu, patogesniu, jaukesniu. Už visus šiuos taip trokštamus namų gerbūvio veiksnius bene labiausiai yra atsakingi baldai.

Interjero formavimą ir baldų parinkimą galima patikėti profesionaliam dizaineriui arba galima viską įgyvendinti pačiam laikantis svarbiausių, esminių patarimų teikiamų šios sryties specialistų.

Šį sykį vertingas rekomendacijas mielai pateikė kalbinti salono Itališki baldai www.aildesign.lt dizaineriai.

Spalvų pasirinkimas

Baldai

Interjero dizaineriai ir psichologai sutaria, kad namų interjerui ypatingai svabus teisingas spalvų ir atspalvių parinkimas. Ko gero Jums teko girdėti, kad netgi vienas ir tas pats daiktas tiesiog žiba vienoje spalvoje, o kitoje atrodo tik vidutiniškai arba net blankiai?

Tai liečia visus be išimties namų interjero daiktus, medžiagas ir objektus: grindis, sienas ir ypatingai baldus.

Baldų spalvos yra labai svarbios ne tik gražiai namų vidaus išvaizdai sukurti. Jos taip pat daro didelį poveikį žmogaus savijautai, nuotaikai ir netgi bendrai sveikatai.

Reikia atminti, kad netgi tos pačios spalvos skirtingo amžiaus žmones gali veikti visiškai kitaip. Tai priklauso ir nuo žmogaus temperamento, charakterio ir netgi lyties.

Jeigu esate jaunas, energingas žmogus – pernelyg neutralus, juodai baltas arba baltai pilkas interjeras gali ne pačiu geriausiu būdu koreguoti Jūsų nuotaikas.

Ir atvirkščiai, vyresnio amžiaus žmonėms kaip tik bus priimtini nesodrūs, monochrominiai arba prigesinti, tačiau nenuobodūs žalios, mėlynos ir rudos spalvos atspalviai.

Baldai mažoms erdvėms

Toli gražu ne visada yra įmanoma pasirinkti bet kurio dydžio patikusius baldus ar baldų komplektus.

Renkantis baldus nedideliems butams ar namams, kas yra labai būdinga mūsų šaliai, ypatingai verta rinktis sisteminius arba modulinius baldus iš kurių galima pasirinkti tik pačius būtiniausius ir reikiamus elementus, o nebūtinai pilnus sukomplektuotus variantus.

Tokie sisteminiai baldai taip pat idealiai tinka sujungtoms į vieną erdvėms, pavyzdžiui svetainei ir valgomajam su virtuve. Modulines sofas visada yra galimybė naujai perstatyti, o sekcijiniai baldai gali stilingai derėti pagal dizainą su virtuvės spintelėmis ir stalviršiais.

Baldai skirtingiems kambariams

Pasirenkant baldus svetainei reikia atminti, jog tai visų namų pagrindinė zona ir savotiška Jūsų vizitinė kortelė pagal kurią svečiai sprendžia apie Jūsų namus. Būtent svetainės zona yra pagrindinių, brangiausių investicijų laukas.

Svetainės erdvei ypatingai tinka madingi, lengvi, modernaus stiliaus itališki baldai. Jų išvaizda visuomet išskirtinė, atrodo reprezentatyviai ir tartum papasakoja apie aukštą šeimininkų statusą. Taipogi italų gamintojų baldai yra itin patvarūs ir tarnauja ilgus metus.

Koridorius

Prieškambarį svarbu neperkrauti per dideliu baldų kiekiu. Jame dažniausiai reikalingi tik būtiniausi elementai: pakabos, veidrodis, spintelės, batų dėžė ir papildomai nedidelė spinta. Baldų išdėstymas prieškambaryje privalo būti toks, kad netrukdytų rubų ir avalynės nusiėmimui, keitimui.

Labai svarbi prieškambario detalė – suoliukas ant kurio galima patogiai atsisėsti apsiaunant/nusimaunant batus. Jo aukštį reikia pasirinkti individualiai, priklausomai nuo namiškių ūgio.

Miegamasis

Miegamojo kambaryje, kiekvienuose namuose, pagrindinis elementas – dvigulė miegamojo lova. Perkant šį baldą ypatingą dėmesį verta atkreipti lovos rėmo aukščiui, nuo grindų iki rėmo viršaus, mat nuo to priklausys ar kaskart bus patogu atsistoti nuo lovos.

Kadangi miegamojo lova vienas pagrindinių geros savijautos garantų, perkant ją neverta taupyti, o ypatingą dėmesį taip pat skirti ir gero čiužinio parinkimui, mat nuo jo priklausys Jūsų miegas, darbingumas ir sveikata.

Ekologija

Viena pagrindinių, šiuo metu, interjero įrengimo temų – ekologiškumas.

Pasirenkant baldus visuomet reikia atkreipti dėmesį iš kokių medžiagų jie pagaminti, ar medžiagos yra sertifikuotos, taip pat ar atitinka šiuolaikinius standartus pati gamintojo gamyba.

Italų kompanijos kreipia į tai itin didelį dėmesį.

Rašyti komentarą