Kas yra kadastriniai matavimai ir kokia jų paskirtis?

parašė , 2014-09-08 20:30

Kadastriniai matavimai tai procesas, kurio metu siekiama nustatyti nekilnojamojo turto ar konkretaus žemės ploto geometrinius matavimus, fizines išraiškas, naudmenų plotus ir panašiai. Tokio tipo paslauga reikalinga ne tik tuomet, kai norite parduoti savo nekilnojamąjį turtą ar konkretų žemės plotą, tačiau privalu tokius duomenis nuolatos turėti su savimi. Profilaktiškai valstybės tarnautojai patikrina tokio pobūdžio duomenis. Taip pat, jei sumanysite pasistatyti net ir mažiausią pastatėlį savo gyvenamajame plote – jums bus reikalingi kadastriniai matavimai, kurie padės paprasčiau įvertinti situaciją.

Kadastriniai matavimai, kuriuos atlieka profesionali komanda, apima šiuos aspektus. Priklausomai nuo to, ar jums yra reikalinga konkreti kuri nors paslauga, ar visas komplektas – skiriasi ir kaina. Bet kuriuo atveju –labiausiai apsimoka imti pilną komplektą. Tada gausite visus duomenis ir niekad ateityje nebekils jokių problemų.

Kadastriniai matavimai apima šiuos procesus:

  1. Labai detaliai nustatomos žemės sklypo ribų koordinatės. Įvertinami kalneliai, grioviai ir kitokio pobūdžio ploto išsidėstymas.
  2. Pateikiama žemės ribų kartografija, kuri padeda suvokti žemės sudėti ir išsidėstymą.
  3. Pageidaujant atliekamos statinių žymėjimo ribos.
  4. Atliekami geometriniai matavimai tų statinių, kurie stovi jūsų žemės ribose.

Kaip supratote, kadastriniai matavimai apima ir statinių ir žemės sklypų matavimus. Jei užsisakysite abiejų: tiek nekilnojamojo turto, tiek žemės sklypų paslaugą – dažniausiai siūlomos įvairios nuolaidos, tad pasinaudoti galimybe tikrai verta ir naudinga. Kai tik pakinta vieno ar kito aspekto informacija, pavyzdžiui pastačius naują pastatą, kad ir koks jis mažas ar panašiai, rekomenduojama iškart pasinaudoti profesionalų paslaugomis. Paprasčiausiai, taip kokybės link judėsite mažais žingsniukais, ir kuomet tikrai prireiks paslaugų – viskas bus sutvarkyta ir nekils jokių problemų.

Kadastriniai matavimai paprastai yra reikalingi dėl kelių priežasčių. Jei susidursite su viena iš jų – kuo skubiau ieškokite geriausių specialistų. Tačiau mes rekomenduojame tokio pobūdžio dokumentus susitvarkyti anksčiau, nei jų gali labai prireikti. Pasinaudoti profesionalų pasaugomis teks, jei statote naują pastatą. Net ir tokiu atveju, jei rekonstruojate seną arba išgriaunate kurią nors namo dalį. Paprasčiau, pasikeitus bet kokio pobūdžio nekilnojamojo turto plotui reikia kreiptis į specialistus. Tačiau ne tik ši priežastis skatina pasinaudoti profesionalų paslaugomis. Jei turite žemės sklypą, kuris gali kiek koreguotis – reikia nuolat stebėti ir jo variacijas. Pavyzdžiui, jei nusprendžiate iškasti griovį arba turimas vandens telkinys kinta dėl kitų gamtos ar žmogaus darbo veiksnių.

Kadastriniai matavimai nėra labai greitas procesas. Kuo anksčiau užsisakysite – tuo labiau laimėsite. Ypač tai aktualu kainos atžvilgiu. Skubi paslauga jums kainuos kur kas daugiau nei kad sumokėtumėte įprastai laukdamas eilėje.

Rašyti komentarą