Iš ko, kada ir kaip pirkti lėktuvo bilietus?

parašė , 2013-08-15 07:41

Prieš perkant lėktuvo bilietus jūs turite sau atsakyti į kelis klausimus: Iš ko? Kaip?  Kada? Kodėl to reikia? Atsakymas paprastas: kad būtumėte tikri, jog lėktuvų bilietai buvo įsigyti už maksimaliai gerą kainą!

Kokių avialinijų bilietus pirkti?

lėktuvo bilietaiPastarųjų pasirinkimas tikrai platus. Neabejotina viena – visų teikiamos paslaugos tikrai kokybiškos, tad kaip išsirinkti tinkamiausią variantą? Lemiamas faktorius dažnai būna jų nustatyta bilieto kaina. Iš tiesų, kam vienam vežėjui mokėti daugiau, jei kitas tokią pačią kelionę įkainavęs kelis kartus pigiau. Tad pravartu paanalizuoti, kiek kainuoja lėktuvų bilietai pageidaujama kryptimi konkrečiu metu įvairiose avialinijose. Taip pat priimti sprendimą gali padėti ir, tarkime, registruoto bagažo įkainiai ar taikomos nuolaidos vaikų bilietams. 

Taigi, reikia įsigilinti į įvairių oro bendrovių bilietų kainas bei kitas skrydžio sąlygas ir atsižvelgti į jų tinkamumą konkrečiu atveju.

Kada pirkti bilietus?

Lėktuvo bilietai gali būti perkami likus daug laiko arba priešingai – savaitei ar tik kelioms dienoms prieš skrydį. Atrodo vienas kitam prieštaraujantys dalykai, ar ne? Tiesiog egzistuoja du skrydžio bendrovių tipai, kurie vadovaujasi skirtingomis veiklos taktikomis – tradicinės ir pigios avialinijos. Pirmosios neretai pametėja savo keleiviams taip vadinamų paskutinės minutės kelionių pasiūlymų, kadangi norima užpildyti likusias neišparduotas vietas lėktuve. Tuo tarpu pigių skrydžių bendrovės skatina savo klientus planuoti keliones iš anksto: lėktuvų bilietai brangsta artėjant skrydžio datai.

Tad keleiviai gali pasirinkti ar laukti ir tikėtis, jog liks laisvų vietų norima kryptimi, ar, priešingai, įsigyti bilietus kuo anksčiau.

Kokiu būdu pirkti bilietus?

Yra keletas būdų, kuriais pasinaudojus galima įsigyti bilietą skrydžiui: konkrečios aviabendrovės svetainėje, naudojantis internetinėmis bilietų rezervacijos sistemomis, telefonu, turizmo agentūrose ar bilietų platinimo tarnybose. Visi būdai yra patikimi, tik skiriasi savo patogumu (aišku, kas vienam itin patogumu, kitam asmeniui gali būti visiškai nepriimtina) bei kaina – bilietų platinimo tarpininkai taiko nemažus administravimo mokesčius, tad beveik visada pigiausia juos pirkti internetu.

Rašyti komentarą